Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Zehirli süt korkuları Çin’e tekrar çarptı

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:45

Description

Kimyasal melamin ile kirlendiği düşünülen süt ve diğer gıdalar, ülkenin güneyinde satılıktan kaldırıldı.
Asıl olayda, toz haline getirilmiş sütü toplatmak ve tedarikçiler için karı arttırmak için melamin kullanılmıştır. Olayla ilgili bir soruşturma sonrasında birkaç kişi idam edildi.
Üç şirketin, Shandong Zibo Lusaier Mandıra, Liaoning Tieling Wuzhou Yiyecek ve Laiting Kaida Soğutma’daki kirlenmiş ürünler, Guizhou eyaletinin çevresinde bir düzineden fazla mağazada bulundu.
Kaide Soğutma, plastik ve gübre üretiminde kullanılan endüstriyel bir kimyasal olan melamin ile bebek formülünü içtikten sonra altı çocuk öldüğünde ve 300.000’in zehirlendiği 2008’de orijinal melamin skandalında adı geçen şirketler arasında yer aldı.
Araştırmacılar, böbrek taşlarına ve böbrek yetmezliğine neden olan melamin, test eden müfettişleri kandırmak için sulanmış süte eklendiğini buldular. Melamin ve protein hem azot açısından yüksektir. Düzinelerce yetkili, süt yöneticisi ve çiftçi cezalandırıldı.
Çin, daha sıkı güvenlik önlemleri uygulamayı ve süt endüstrisi denetimlerini artırmayı taahhüt etti. Sağlık görevlileri, mağazalara melaminle kirlenmiş süt satan distribütörleri parçalamaya devam ediyor ancak bazı dağıtımcılar yanlışlıkla hükümetin darbesini azalttığını varsayarak satmaya devam ediyor.
Dava, hükümetin gıda ürünlerinin güvenliğini sağlamanın ne kadar zor olduğunu gösteren en son örnek oldu. Bu ayın başlarında hükümet yetkilileri, Şanghay Panda Sütunun melaminle kirlenmiş süt ürettiklerini ilan etmeden önce yaklaşık bir yıl gizli bir soruşturma altına girdiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.