Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yoksulluk içinde emekliler: Evleri ısıtmak için çok yoksul 2 milyon

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:25

Description

Yaşlı insanlara iyi bir emeklilik sağlayacak on yıllarca başarısızlık, faturaları ödemek için devlet emekli sandığına güvenemez demektir.
1977’de, ortalama emeklilik gelirinin yüzde 53’ü devlet emekli maaşından oluşuyordu – şimdi devlet emekli maaşı emeklilerin geldikleri paranın sadece yüzde 37’sini oluşturuyordu.
Bu, yüzlerce binlerce yaşlıyı ekmek yasasında yaşayan hiçbir bireysel emekli aylığı veya tasarrufu bırakır.
İngiltere’de yaşlılığın can sıkıcı resmi, dün Ulusal İstatistik Bürosu tarafından yayınlanan resmi verilere göre açıklandı.

    Son rakamlar, 2007’de İngiltere’de bir milyon emeklinin yalnız yaşadığını ve yakıt alamadıklarını gösteriyor – yani gelirlerinin yüzde 10’undan fazlasını ısınma üzerine harcamak zorunda olduklarını gösteriyor.
O günden bu yana, emeklilerin çok daha fazla yoksulluğa düşmesi muhtemel olduğu için iki yılda enerji fiyatlarında yükseliş yaşanıyor.
Ulusal Emeklilik Sözleşmesi Genel Sekreteri Dot Gibson şunları söyledi: “Beş emekliden en az bir tanesi yoksulluk içinde yaşıyor ve milyonlarca insan sadece bitmek üzere mücadele ediyor.
“Yaşlılar gelirlerinin yüzde 40’ını yakıt, gıda ve belediye vergisi gibi harcıyor; onları yaşamak için çok az harcıyorlar.

    “Bunun ardındaki hükümetler, devlet emekli maaşının değerini kazançlardan ziyade fiyatlara bağlamanın bir sonucu olarak düşmesine izin verdiler – dolayısıyla şimdi Avrupa’daki en kötü durum arasındadır.
“Haftada en az £ 165 devlet yaşlılık aylığına ihtiyacımız var ki bu da tüm yaşlı insanları fakirlikten kurtarıyor”.
Liberal Demokrat’ın çalışma ve emeklilik sözcüsü Steve Webb, emeklilik sistemindeki değişiklikler birçok yaşlı insana yardım etmeyi başaramadığını söyledi.
“Devlet emekli maaşına ve emekçilerin karmaşık ve haysmetli olmayan araç denenmiş faydalar sisteminin yakıt yoksulluğunda yaşama ihtimalinin daha yüksek olması emeklilerin de hâlâ geçerli durumda” dedi.

    “Temel devlet aylığı, başka geliri olmayan milyonlarca emekli için yaşamak için çok az.”
Günlük Hızlı Haçlı Seferleri Yaşlılara Saygı, emeklilik maaşıyla çalışan bir emekli maaşı yaşayan yoksulluğun, bir kişi için sadece haftada £ 95,25, bir çift içinse 152,30 sterlin olduğu anlamına geldiğini vurgulamıştır.
Yoksulluk, konut giderlerinin ödenmesinden sonra resmi olarak ortalama gelirin yüzde 60’ında yaşıyor olarak tanımlanmaktadır.
Bir şirketten veya bireysel emeklilik planından elde edilen gelir, birinin emekli durumda olup olmayacağını belirlemede çok önemli bir faktördür.

    “2007-2008 yılları arasında bireysel emeklilik maaşlı emeklilerin, tüm emeklilik maaşlarında en fazla yüzde 20’lik grupta olma ihtimali yüksekken, bireysel emeklilik olmayanlar alt gelir gruplarında olma ihtimali daha yüksekti.” ONS Emeklilik Eğilimleri anketini bildirdi.
Ancak özel sektör ve şirket emeklilik maaşlarına artan oranda endişe verici çünkü giderek artan sayıda işveren maaş ile bağlantılı emeklilik planlarını pahalıya çekiyor.
Bu hafta başlarında Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonu, hükümeti daha yaşlı işçilerin istihdamda kalmasını kolaylaştıracak şekilde varsayılan emeklilik yaşını çöpe atmaya çağırdı.

    Uluslararası Ömür Boyu Yaşama Merkezi thinktank’daki politika ve araştırma sorumlusu David Sinclair, bunun emekli aylığının yoksulluğuyla mücadeleye yardımcı olacağını düşünüyor.
“Gençler iş piyasasına girmek için daha büyük bir desteğe ihtiyaç duyuyoruz ve yaşlılar için bunu tercih ettikleri takdirde aktif istihdamda kalmaya devam etmeliyiz.
“Yaşlı insanlar için, esnek çalışma ve 65 yaşın üstünde çalışmaya devam etmelerine izin vermek bu hedefe ulaşmamız kritik” dedi.
Bununla birlikte, ONS’a göre yoksulluk içinde yaşayan emeklilerin sayısı 1998/99 döneminde 2.9 milyon iken 2007/08 yılında yaklaşık 2 milyona düştü.

    Rakamlar aynı zamanda, kamu kesimi emeklilik planlarının finanse edilmemesi nedeniyle maruz kalınan yükümlülüklerin, Mart 2008’de, 12 ay önce 810 milyar sterline gerileyerek 770 milyar sterlin seviyesine düştüğünü göstermektedir. Buna rağmen, iyileşmenin büyük kısmı muhasebedeki değişikliklerden kaynaklandığını belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.