Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yeni hız kameraları 20mph bölgelerinde bombardımana hazır

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:45

Description

Kablosuz olarak bağlantı kuran ve kümeler halinde çalışan ortalama hız kameralarının ağları ana yollarda 15 km’ye kadar arabaları izleyecek ve hangisine giden yolu alabilecek.
İçişleri Bürosu tarafından kullanılmak üzere onaylanan teknoloji, gizlilik kampanyacılarından ve sürücü organizasyonlarını öfkelendirdi.
Ancak dün karayolu güvenliği grupları tarafından memnuniyetle karşılandı. Ülkenin 2,000’lik 20mph’lik bölgesini denetleyen konseyler kameraların yol kenarları ve şikelleri kullanmadan yerleşim alanlarına sakinliği geri getirmenin etkili bir yolu olacağına inanıyor.
Ancak eleştirmenler, planların esnekliğini yitirdiğini ve kentsel alanlardaki trafik polisinin daha çok olduğunu söylüyor.

    Kameraları kamusal hürriyetler için gelir artırıcı bir tehdit olarak görüyorlar.
Big Brother Watch’un Dylan Sharpe, “Ortalama hız kameralarının konut alanlarına girmesi, İngiliz sürücünün saldırıya uğramasına neden oldu ve böylece devletin yolculuğumuzu izlemesine ve kaydetmesine olanak tanıdı” dedi.
Kameralar Londra’daki Camden, Southwark ve Waltham Ormanı’na kurulacak.
Portsmouth ve Norwich de yakında yeni teknolojiyi kullanmayı seçebilirler.
Ulaştırma Bakanlığı’nın araştırması, 20 metrelik bir limitin, bisikletçiler ve yayalar için alanları daha güvenli hale getirdiğini gösteriyor. 20mph’lik bir arabanın çarptığı 40 yoldan birinde 30mph’de beşte biri ölüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.