Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yemen’in vergi mükellefleri için 37 milyon poundluk para kazandığı için öfke

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:35

Description

Hükümet, El Kaide militanları için cennet haline geldiği yönündeki korkuların bir sonucu olarak, önümüzdeki yıl, Arap Cumhuriyetine yapılacak yurtdışı yardımların yaklaşık yüzde 50’sini 37 milyon avroya çıkaracak.
Yaklaşık 300.000 işsiz Yemenis için istihdam sağlanması amacıyla nakitlerin çoğu yeni yollara, rezervuarlara ve barajlara pompalanacak.
Artan yardımın, İngiltere, ABD ve diğer Batılı ulusların yeni bir saldırının parçası olduğu anlaşılıyor.
Ancak bu hareket, İngiltere’de dole kuyrukları büyürken Hazine nakitinin yurtdışında iş yaratma planlarında bolca dolaşılmasıyla ilgili öfkeye yol açtı.
TaxPayers ‘İttifakının yönetim kurulu başkanı Matthew Elliott, “İngiliz vergi mükellefleri zaten yardıma büyük miktarda harcıyorlar. Açıkçası bu ekstra para evde gereklidir.

    “İyi niyetli bir öneri olabilir, ancak İngiltere’de işlerini kaybeden çok sayıda insanın Yemen’deki işsizliğin çözümünde bir servet harcamak zorunda kalmamamız gerekiyor. İnsanlar vergi ödediğinde zor zamanlar düşerse onları korumak için söylenir. Şu an zor zamanlara sahibiz ve Hükümetimizin önceliği, İngilizlerin ayaklarını çekmelerine yardımcı olmalı. ”
İngiltere, geçen yıl Arap yarımadasının güney ucunda ülkedeki projelere yardım etmek için 25 milyon avro verdi, ancak rakam 2011-12’de £ 40million’a yükselebiliyordu. İngiliz vergi mükelleflerinin parasının 120 milyon avronun üstünde olması önümüzdeki dört yıl içinde savaştan mahrum olan ülkeye gidecek.
Bazı yetkililer, ekonomik kalkınmayı artırmak ve yoksulluğa karşı koymak, Noel Günü başarısız havayolu bombacısı Ömer Faruk Abdulmutallab’ın eğitildiği düşünülen Yemen’deki terörist sempatinin büyümesiyle mücadelede anahtar rol oynadığını iddia ediyor. Ülkedeki işsizliğin çalışma çağındaki nüfusun yüzde 35’inde olduğu ve bu oran arttığı tahmin edilmektedir. Yemen, ülkenin petrolünün 2018 yılına kadar tükenmesinin ardından artan bir ekonomik krizle karşı karşıya. Ayrıca, akut su sıkıntısı çekiyor.

    Ancak yardım politikasının eleştirmenleri, birçok El-Kaide teröristinin yoksulluktan ziyade varlıklı kökenden geldiğini gösteriyor.
Yemen’in nüfusu 24 milyon vatandaşının yaklaşık üçte birinin 24 yaşın altında olduğu hesaplarıyla dünyanın en hızlı büyüyen nüfusudur.
Uluslararası Kalkınma Dairesi, “İngiltere, Yemen’deki durum ve Yemen Hükümetinin karşılaştığı zorlukların sayısı ve ölçeği hakkında giderek endişe ediyor.
“Ortadoğu’daki tek düşük gelirli ülke Yemen – Yemenilerin yüzde 35’i yoksulluk sınırında yaşıyor.
“Gittikçe istikrarsızlaşıyor. Yemen’de güvenlik ve istikrarın daha da bozulması, yalnızca Yemen halkı için değil, aynı zamanda bölge ve ötesi için de büyük etkilere sahip olacak “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.