Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yemen’deki eylem zirvede kabul etti

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:40

Description

Bay Miliband, Yemen hükümetinin büyük reform ihtiyacını kabul ettiğini ve bunun uygulanmasında İngiltere, Amerika ve diğer ulusların güçlü destek verildiğini söyledi.
Toplantı Yemen merkezli El Kaide militanları tarafından planlandığı düşünülen bir plana, ABD sınırındaki bir uçağı indirmek için Noel Günü girişimi sonrasında Gordon Brown tarafından çağrıldı.
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Yemen başbakanı Ali Mücahar, 20 ülkeden delege ve masanın çevresindeki beş uluslararası örgütten biriydi.
Daha sonra konuşan Bay Miliband, Yemen hükümetinin bir reform programı sunduğunu ve Uluslararası Para Fonu yardım programında tartışmalar başlatmaya karar verdiğini söyledi.
Yetkili, Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) altı üyesi de dahil olmak üzere uluslararası ortakları, sosyal, ekonomik ve güvenlik sorunlarına yönelik daha fazla yardım verme sözü verdiğini belirtti.
Dışişleri Sekreteri, Bayan Clinton ve Yemen dışişleri bakanı Ebu Bekir el-Qirbi ile düzenlediği basın toplantısında konuşan yoksul ülkenin aşırılık yanlısı insanlarla mücadeledeki çabalarına övgüde bulundu.
Detroit bombalı saldırı sorumluluğunu üstlenen radikal gruba karşı son aylarda uyumlu bir askeri harekete geçti.
Yemen’in dağlık bölgelerinin uzaklığı, El Kaide liderleri ve operatörleri, son yıllarda komşu Suudi Arabistan’tan çekilerek, bir terör merkezi haline gelebileceğinden korkan bir cennet haline geldi.
Ancak Bay Miliband, “Yemen’in sorunlarına yönelik saldırı, güvenlik zorlukları ve terörle mücadele stratejisi ile başlayamaz ve sona erdirilemez” görüşünde. Terörle mücadelede köklü nedenlerle mücadele etmek hayati önem taşıyor Yemen’in davasında bunlar çok yönlü – ekonomik , sosyal ve siyasi. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.