Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Waterstone ünlüler hakkında kitap kaptı

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:10

Description

HMV genel müdürü Simon Fox kitap zincirinin daha az ün kazandıracağını, “üçlü-iki” promosyonlarını değiştireceğini ve her cadde üzerinde depolanan kitapları yerel topluluklara göre uyarlayacağını söyledi – Waterstone’un ilk başarısının anahtarı.
Fox şunları söyledi: “Serilerimizi derinleştirmek ve ünlü ünvanların daha az kopyasını stoklamak için sabırsızlanıyoruz. Ünlü otobiyografiler bu Noel’den daha düşük performans gösterdi. ”
Dün direkt yönetmen Gerry Johnson’ın derhal harekete geçmesini ve 300.000 dolardan fazla bir ücret ödeyebileceğini söylerken konuşıyordu. Yerine, 2006 yılında satın alınan Ottaker kitapçılarının entegrasyonunda kilit rolü oynayan HMV geliştirme müdürü Dominic Myers yerini alacaktır.
Fox, ticaret güncellendiğinde, Waterstone’un aynı mağazanın satışlarının, Noel’e beş hafta içinde yüzde 8,5 oranında düştüğünü ve İnternet ve süpermarketlerden gelen sert rekabeti vurduğunu göstererek, “Gerry Johnson ve ben bunun bir değişim zamanı olduğuna karar verdim” dedi. hem de ünlü anılarda kamusal ilgisiz olarak. Sonuç olarak, HMV dükkan satışları yüzde 1,2 oranında artmış olsa da, toplam grup aynı mağaza satışları yüzde 1,2 oranında geriledi. Hisse senetleri 7¼p azalarak 84½ p’ye düştü.

    Ünlü otobiyografiler, Noel’i neredeyse evrensel olarak sadece iki ile hayal kırıklığına uğrattı; TV sunumcuları Ant ve Dec ve komedyen Frankie Boyle, onu en iyi 10’a dönüştürdü.
Fox, HMV’nin başarısının, tek başına ulusal bir kitapçı zincirinin, özellikle büyük rakibi olan Sınırların çökmesinden bu yana başarı sağlayabileceğini gösterdiğini söyledi.
Dedi ki: “Amazon ve süpermarketler bir kitapçıya girme ve yetenekli bir kitapçığa konuşma deneyimi sunmuyor.”
HMV’nin İngiltere’deki aynı mağazanın satışlarının kötü hava koşulları için değil yüzde 1 artmış olabileceğini de sözlerine ekledi. Susan Boyle şirketin Noel en iyi satıcısı olduğunu kanıtlayan X-Factor gibi televizyon şovları sayesinde müzik satışları yüzde 20 arttı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.