Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Van Gogh: Sanatçı ve mektup yazarının resmini ortaya çıkaran yeni sergi boyaları

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:55

Description

Birçoğu için, Vincent Van Gogh, işkence gören sanatçının portresini mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Kendi kulağına zarar vermek ve onun eserlerinden bazılarını Provence’deki bir sığınma evinde üretmekle ünlü olan sorunlu post-Empresyonist ressam sonunda 37 yaşında bir buğday tarlasında vurdu.
Fakat ölümünden sonra şöhret ve popülerlik kazanan Van Gogh da ateşli ve hararetli mektup yazarıydı, sanatını yazışmalar için çok tüketen bir konuydu.
Sözleri, 23 Ocak’ta açılışının öncesinde uğraşan sanatseverlerin bulunduğu Londra Kraliyet Sanat Akademisi’ndeki Gerçek Van Gogh: Sanatçı ve Yazdıkları isimli yeni bir serginin temelini oluşturuyor.
Sanatçı tarafından yazılan 800’den fazla mektup, Hollandaca, Fransızca ve zaman zaman akıcı İngilizce yazılmış hayatta kalmış, birçok sanat eseri kâğıdı kardeşi Theo Van Gogh tarafından özenle ve sevgiyle kurtarıldı.

    Sergi sırasında sergilenen 35 orijinal mektupta, esas olarak Van Gogh’u on yıl boyunca finansal olarak destekleyen sevgili kardeşine seslenirken diğer önemli alıcılar Post-Empressionist Paul Gauguin ve Emile Bernard’ı içine alıyor.
40 yılı aşkın bir süredir İngiltere’de ilk büyük Van Gogh sergisidir ve Amsterdam’da Van Gogh Müzesi’nden ödünç alınan 12 önemli eserle birlikte 65 resim ve 30 çizime sahiptir. Bu da galeriye mektuplar vermektedir.
Sergide yedi boşluğa bölünmüş olan Van Gogh, perspektif içerisinde egzersizler yapan Paris manzaralarından Paris’te üstlenilen renkte cesur egzersizlere ve zihinsel hastalığın üstesinden gelmek için uğraştığı büyük cesur manzaralara boyanmış büyük ölçüde kendi kendine öğretilen usta olarak kariyerine kadar geniş bir yelpazeye yayılmış. .

    Resimlerinde görülen tanınabilir ‘Vincent’ imza ile biten sanatçının mektupları, karşılık gelen eserlerin yanında gösterilmekte ve Van Gogh’un eserlerinde ‘krokit’ veya küçük kalem eskizlerini bazen renk notaları ile içerdiği gibi yer almaktadır.
EXPRESS RESİM GALERİSİ: GERÇEK VAN GOGH SERGİSİ KONUT ÖNİZLEME
Yazdıkları masallar, yaşam tercihlerini ve onun tercih ettiği fırçaları ve kalemleri sergileyen sanatsal kariyerinin seyrini haklı çıkarmaya çalışan, hayranlarının sorunlu sanatçının açık portresi yapmasına izin veren bir adamı ortaya koyuyor.

    Van Gogh, 31 Temmuz 1882 tarihli bir ressam olma neyi kastettiğini şöyle anlatıyor: “Ressamın görevi doğayı derinlemesine incelemek ve tüm zekasını kullanmak, kendi hislerini eserine koymaktır. başkaları için anlaşılabilir hale gelir. ”
5 Haziran 1890 tarihli kızkardeşi Willemien’e yazdığı bir mektupta, portre resimine yaklaşımı hakkında şunları yazıyor: “Yüzyıllar sonra insanların manzarası gibi görünen portreler yapmak isterim. Bu yüzden yapmaya çalışmıyorum bizi fotografik benzerlikle değil, tutkulu ifadelerimizle … ”
Van Gogh’un tuvallerinin bazıları doğal ışığın görülmesinden fayda sağlayacak olsa da sergi, narin harfleri korumak için loş olarak aydınlandı.

    Gösteri, Van Gogh’un 1890’da kendisini vurduktan sonra neden intihar etmeyi seçtiğini açıklayan bir yol izleyecek Theo’ya, bitmemiş, lekeli bir taslak mektupla bitiyor.
“Ah ah, ben kendi işim için hayatımı riske atıyorum ve sebebim yarım bırakmış – çok iyi – siz erkekler için bayilerden değil, bildiğim kadarıyla biliyorum ve edemiyorum” Hakikatte insanlık ile hareket ediyorsunuz, fakat ne yapabilirsiniz. ”
Gerçek Van Gogh: Sanatçı ve Mektupları
Royal Academy of Arts
23 Ocak – 18 Nisan 2010

    BNY Mellon tarafından desteklenmektedir
Biletler: 0844 209 1919 / www.royalacademy.org.uk

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.