Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tiyatro incelemesi topluyor: Bekle Godot, Enron, Üç Kızkardeşler, Sessizlik! Müzikal

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:00

Description

Her ikisi de kaçma konusunda değildi: müzikaller aslında küçük bir miktar batmıştı, ancak oyunlara devam etme oranı çarpıcı yüzde 26 oranında yükseldi. Bu, teklif edilen müthiş yapımların kanıtıydı, ikisi ikisi tekrar mevsimler için bu hafta haklı olarak geri döndü.
Samuel Beckett’in Beklentisi İçin Godot, Haymarket’te geçen yılın en olası isabetiydi. Ortak insanlığımızın uçurumuna bakmakla ilgili bu huzursuz, zamansız başyapıt, Sir Ian McKellen ve Sir Patrick Stewart’ın varlığından ötürü canlı bir şekilde popülerleşti, iki gece boyunca uzun bir günün yolculuğunu geçiren ve zamanı dolduran ve devam etmek isteğini bulan trampalar havuç, turp, çizme, şapka ve ağaç içeren vaudeville benzeri bir dizi komik rutin aracılığıyla.
McKellen, yerli Lancashire sesli harflerini ön plana çıkararak, hareketli bir derinlik hissi ve duygu sınıfı sunmak için çarpıcı bir biçimde geri döndü; çünkü şaşkın bir ümit duygusuyla karakterini, ızdırap üzeri umutsuzlukla sürekli savaşa sokuyor.

    Stewart, yerini Vladimir’e zahmetsiz bir komik lütuf getiren Roger Rees’in Londra sahnesine gecikmiş dönüşüne bıraktı.
Sean Mathias’ın dağılmış proscenium tiyatrosunun çekici, perişan kalıntıları altında oynadığı üretim, karanlıklığın bir kısmını kahkaha için feda edebilir, ancak bu şiirsel oyun hala güçlü bir şekilde çınlıyor. Toplu umutsuzluğumuzun ortasında, hala rüya, umut ve gülünebiliriz.
Dünyanın bize gülümsemesine çok şey verdiği değil. En başta mali çöküşü getiren bir tür kurumsal açgözlülük ve sahtekârlιğa dair ihtiyati bir masal şaşırtıcı bir şekilde Enron’da açığa çıkıyor.

    Lucy Prebble’ın kurumsal Amerika’daki en büyük ticaret başarısızlığı diseksiyonu, daha önce ürettiği enerjiyi, talep üzerine video-bant genişliğine kadar her şeyi ticarete dönüştüren işlem gören anonim şirketin liderlerini izliyor.
Oldukça karmaşık bir hikayedir ancak Rupert Goold’un yönergesi altında hareketli, canlı bir tiyatro dili ve itici enerji verilir.
Geçen hafta, başkanlığını yaptığı yıllık Eleştirmenler Dairesi Tiyatro Ödülleri’nde en iyi yönetmen seçildi. Bu ödüller arasında Kudüs’ü en iyi oyun olarak da içeren bir dizi kazanan vardı (şu anda Apollo’ya transferiyle ilgili önizlemelerde, Mark Rylance’in en iyi aktör kazanan performans) ve Jude Law ve Rachel Weisz.

    Lyric Hammersmith ayrıca en iyi müzikal ve en gelecek vaat eden yeni oyuncu için iki galibiyet aldı. Bununla birlikte, Chekhov’un Üç Sisters adlı yeni prodüksiyonu, ses efektleri ve çarpıcı kenelerin telaşlı bir koleksiyonuna sığdırıldı ve sadece oyunun özlemini sistematik olarak ortadan kaldırarak yılın en şiddetli üretimine yönelik bir ödül kazandı.
Sonunda, yılın en rahatsız edici seyircisi üyeliğimi kazandığım ödül Silence’de önümde oturan adamı görüyor! Çok agresif bir performansa sahip olan The Lambs’ın müzikal bir parodisi olan Musical, sahneye damgasını vuran ve kahkahayla çığlık atan her çizgiyi ve durumu alkışlayarak kendi keyfini tümüyle yok etti.

    Tek şaka şüphesi var, ancak bin buluyor gibiydi.
GODOT 4/5’E BEKLEMEK
Theatre Royal, Haymarket, Londra SW1
(Biletler: 0845 481 1870, £ 11- £ 48.50)
ENRON 4/5
Noel Korkak Tiyatrosu, Londra WC2
(Biletler: 0844 482 5140, £ 12.50- £ 50.50)
ÜÇ SISTERS 2/5
Lyric Hammersmith, Londra W6

    (Biletler: 0871 221 1726, £ 10- £ 25)
SESSİZLİK! MÜZİK 2/5
Londra SW1 Sahne Tiyatrosu Üstünde
(Biletler: 020 8932 4747; 15 £)

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.