Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Rakip silahlı çeteler silah paylaşıyor – uzmanlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:45

Description

Ulusal Balistik İstihbarat Servisi (Nabis), ölümcül silahların kullanıcıları ve tedarikçileri arasında bir “orta pazar” tespit etti.
Silahlar merkezi bir noktada tutulabilir ve hatta aynı çatışmanın farklı taraflarına “kiralanabilir”.
Dedektif Şefi Paul James, “Aynı silahların tekrar tekrar kullanıldığını görüyoruz, kıtlık bu silahı sömürüyorlar, o silahları kira ve kiralamak için öyle ki aynı silah her iki taraftaki insanlar tarafından da kullanılabiliyor” dedi. denklem. Bir mülke bir silah, müttefikler olmasını beklemeyeceğiniz insanlar tarafından kullanılabilir. ”
Bir yıl önce kurulan Nabis, en yeni adli teknoloji ve polis istihbarat bilgilerini bir araya getiriyor.
Her silah ateş edildiğinde kurşun üzerinde ayırt edici bir parmak izi bırakır. Bu işaretleri dev bir veritabanında polis araştırmaları ile birleştirmek, ülke çapında kullanım şekilleri ortaya koyuyor.
Çoğu durumda, silahlar belli bir alana bağlıdır, ancak bazılarında aynı silah yüzlerce kilometre uzakta ayrı atışlarla bağlantılıdır. On yıldan fazla bir süre boyunca hareketsiz kalan silahlar tekrar ortaya çıkıyor.
Operasyonun ilk 12 ayında Nabis 350’den fazla silahı suçlarla ilişkilendirdi. Rhys Jones katillerine silah tedarik eden Paul Anderson da dahil olmak üzere büyük silahçıların inişinde önemli bir rol oynamıştır.
Bay James, kilit tedarikçileri çatlatmak, sokaklarda silah sayısının az olması anlamına geldiğini ve silahların ucuz ve kolay bir şekilde satın alınabileceğini önermek için yanlış olduğunu ekledi. Dedi ki: “Bir kulübe gidebilir ve 50 TL’ye kadar silah toplayabilirsiniz efsanesi.”
Ancak, Rus yapımı Baikal tabancaları dönüştüren gangsterlerin yeni bir tehdidi konusunda uyardı. Yangın gerçek cephaneye dönüştürülerek Litvanya’dan kaçak avlanırlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.