Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis ‘öldürülen anne başarısız’

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:00

Description

35 yaşındaki Rabina Bibi, evinde Eylül 2008’de Coventry Foleshill’de öldü. Ölümünün olduğu gecede eski eşi Zakarya Rezaie’nin ön kapısına çarptığı sırada 999 numaralı telefonu aramıştı.
Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu (IPCC), West Midlands Polisinin o sırada yedi yaşındaki kızı olan Bayan Bibi “yi çağırdığında bir görevli göndermekle” başarısız buldu “dedi.
Polis yarım saat içinde gelmiş olmalıydı.
IPCC komisyon sorumlusu Len Jackson şunları söyledi: “Sağladığı bilgilere dayanarak 30 dakika içinde polisin yanıt vermeye hakkı vardı ve başarısız oldu. Bugün polis memurlarının kendisine halen hayatta olup olmayacağı bilinmiyor, buna göre kuvvet politikasıyla. ”
IPB, Bayan Bibi ilk önce 3 Eylül 2008’de saat 09: 30’da sabah saat 7: 36’da arama yaptı ve polise öncünün ön kapısına vurduğunu söyledi. Altı dakika sonra kendisinin ayrıldığını ve artık polise yardıma ihtiyacı olmadığını söyleyen 999 görüşme daha yaptı.
Bundan sonra yarım saat geçtikten sonra kızı evden polisi aradı ve daha sonra West Midlands Emniyet görevlileri Bayan Bibi’nin cesedini bulmak için geldi. IPCC, Bayan Bibi’nin ikinci görüşmesinin, yerli bir olay olarak kaydedilen olaya polisin müdahalesini iptal etmemesi bakımından doğru muameleye tabi tutulduğunu söyledi. Buna rağmen, arayan tarafından istenmişti.
Gözlemci şunları söyledi: “Bibi’nin Bayan Bibi’nin ilk 999 çağrısının, bir kişinin güvenliğine gerçek bir endişe kaynağı olarak sınıflandırılan bir ‘erken tepki olayı’ olarak nitelendirilmesini, sağladığı bilgilere göre uygun buluyor.
“Bu, polis memurlarının 30 dakika içinde kendisine katılmaları gerektiği anlamına geliyordu ancak ilk 999 arama günlüğüne bu tür bir polis kaynağı konuşlandırılmadı. Ayrıntılı IPCC soruşturması, nedeni bir BT başarısızlığından kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda kesinlik kazanamadı. insan hatası.”
West Midlands Polis başarısızlıkların tekrarından kaçınmak için BT sistemlerini ve personel eğitimini gözden geçirmeyi kabul etti. 29 yaşındaki Rezaie, cinayetten ömür boyu hapse mahkûm edildi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.