Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis bombardımana ciddi zarar verdi

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:30

Description

33 yaşındaki Peadar Heffron, batı Belfast’da mavi alfa Romeo aracının altında patladığında görevini başlatmak için Cuma sabahı Antrim County Antrim’i’nden Randalstown’ın dışına çıktı.
İrlandalı konuşan ve Kuzey İrlanda’nın gaelic futbol takımının Polis Hizmetlerinin kaptanı olan Constable Heffron geçen yıl evlendi.
Yeni eşi Fiona ile birkaç gün önce Antrim’de bir Tesco süpermarketinde alışveriş yaparken tanıştığı kuzeni Martin Totten dün gece şöyle dedi: “Bu korkunç, umarım karanlık eski günlere geri dönmüyoruz. bunun arkamızda olduğunu düşündüm. ”
Şok olmuş komşular, araba yaralı bir subaya yardım etmek için koştu ve arabası karanlık bir şekilde kaygan Milltown Yolu’nda saat 6: 30’da yaşadığından yaklaşık yarım mil ötesinde ilerledi.
O daha sonra kritik bir durumda kaldı Belfast Royal Victoria transfer edilmeden önce acil tedavi için hastaneye kaldırıldı.
M2 otoyolunu şehre doğru sürdüğü sırada bir düzine polis arabası ambulansa eşlik etti.
Patlama, geçen Mart ayında gerçek IRA tarafından vurularak öldürülen iki askerin bulunduğu Afganistan’daki Massereene ordu kışlayının iki mil ötesinde oldu. Sappers Mark Quinsey (23 yaşında) ve Patrick Azimkar (21 yaşında), tabandaki kapının dışında bir pizza teslimatı kabul ettikleri için vurularak öldürüldü.
Kuzey İrlanda İlkişleri Bakanı Peter Robinson, Birinci Bakan Martin McGuinness ve İrlanda Başbakanı Brian Cowen’in yanı sıra diğer politikacılar ve kilise liderleri de bombalamayı kınadı.
Muhalifler tarafından gerçekleştirilen bir dizi saldırı ve Belfast’daki PSNI karargahına yakın olan bir subayın kız arkadaşının geçtiğimiz Ekim ayında neredeyse ölümden kaçtığı son saldırı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.