Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Plastik borçlar için görme rahatlığı

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:35

Description

İngiltere Card Association bu değişiklikleri dün ana hatlarıyla açıkladı ve bunları Geçen Ekim ayında İşletme, Yenilik ve Beceri Bölümü tarafından istişareye sunulan önerilere cevaben sundu. Derneğe göre, paket İngiltere’deki 66 milyon kredi kartını sorumlu bir şekilde kullanan çoğunluğun çıkarlarını korumakla birlikte “müşteriler için önemli iyileştirmeler” sunuyor.
Pakette, geri ödemelerin önce en pahalı borca ​​tahsis edilmesini sağlamak için endüstri çapında bir değişiklik var. Şu anda, bir müşteri yüzde 0 faizle ve bazıları normal faiz oranlarında borç çalıştırdığında, borç veren ilk önce faizsiz borcu temizleyecektir. Bu, geri kalanı tahakkuk ettirmek için ilgi bırakır ve müşteriye uzun vadede daha fazla mal olur.
Ayrıca, zorluklarla karşılaşan müşteriler için istenmeyen kredi limiti artışlarını yasaklamayı planlıyor ve yeni bir 30 günlük bildirim dönemi ve herhangi bir diğer müşteri için devre dışı bırakma seçeneği, bir kredi limiti artırmayı teklif etti. Kart şirketleri, bir borcun ödenmesinin en pahalı şekli olduğuna dikkat çekerek, defalarca kartlarında asgari aylık geri ödemeyi yapan müşterilere başvuracaklar.

    Sağlayıcıların, mevcut borçları değerlendiren “riske dayalı yeniden fiyatlandırma” uygulamasının ardındaki mantığı açıklamak için bir tüketici broşürü hazırlanacak.
İngiltere Kartlar Birliği’nden Melanie Johnson, “Kredi kartı endüstrisi tüketicilere mümkün olan en fazla finansman kontrolünü sağlamak için istekli” dedi.
MoneySavingExpert.com’dan Martin Lewis “Kredi kartı gizli ücretleri yıllarca var olmuştur” dedi. “Fakat Hükümet planlarını gerçekleştirebiliyorsa, asgari geri ödemelerin ve ödemelerin tahsisinin ikizlerinin üstesinden gelebileceğini umud ediyorum.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.