Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Patlama mağduru ‘savaşçının özet’

  • Listed: 9 Ekim 2017 19:45

Description

Devriyesi patlayıcıları Yılbaşı gecesi Helmand’da Sangin yakınlarındaki Patrol Bazında Blenheim yakınlarındaki bir bölgedeki bombaları temizlediğinde Sapper David Watson yaralandı.
Ailesi, 23 yaşındaki kişiyi “rüyasını yaşayan” ve “ülkesinde gerçek bir askerin yapmaya hazır olduğu şeyi yapmış gerçek bir kahraman” olarak tanımladı.
“Yaşamın kendisi ve tüm zorlukları severdi” dediler.
“Herhangi bir durumu bir kahkaha anına ekleme yeteneğiyle birlikte David’in kurak espri anlayışı, birçok yeteneklerinden ikisi, herkes tarafından sevildi.”
Demek ki yeğeni Michael, yüksek havada kaldı ve genç şu an “David’in yukarıdaki yıldızlara katıldığını, hikayesini duyanlara umut ve ilham kaynağı verdiğini” düzenli olarak hatırlatacaklarını söyledi.
Sapper Watson komutan yetkilileri, 33 Mühendis Alayından (Patlayıcı Mücadele Bertarafı) askerin Kraliyet Mühendisi “çok genç” bir adam-dağtı, yumuşak bir dev olarak çok zorlayıcı ya da zorlayıcı bir şey düşünmediğini söyledi.
Newcastle upon Tyne Whickham’da toplandıktan sonra, Şubat 2007’de Royal Engineers’a katıldı ve geçen sene paraşütle birlikte en iyi öğrenci ödülünü kazanan eğitimli bir komando ve paraşütçü oldu.
Öldüğü 2001’de Afganistan’daki operasyonların başlamasından bu yana ölen İngiliz servis personeline, 1982 Falkland Savaşı’ndan bu yana İngiliz kuvvetleri için en kanlı 12 ay olan 108 geçen yıl dahil olmak üzere 245’e ulaştı.
Yol kenarındaki bombalar veya doğaçlama patlayıcı cihazlar (IED’ler), Afganistan’daki İngiliz birliklerinin en büyük tehditlerinden biridir ve geçen yıl orada yaşayan İngiliz ölümlerinin dörtte üçünün, IED’lerden kaynaklandığı düşünülmektedir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.