Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Papa istismar skandalıyla ‘sıkıldı’

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:30

Description

Benedict, kötüye kullanımın ayrıntılarını veren bir raporun ardından Cuma günü üst düzey İrlandalı din adamlarıyla bir araya geldi.
Raporda geçen ay, Dublin Başpiskoposu hakkında hükümet tarafından emri üzerine soruşturma açıldıktan sonra yayınlandı. Kilisenin, yasadan 100’ü aşkın çocuk istismarı rahibini koruduğu tespit edildi.
Vatikan, 90 dakikalık görüşmeler sonrasında sadık mektubunun “duruma tepki olarak alınacak girişimleri açıkça göstereceğini” söyledi.
Açıklamada Papa, raporu dikkatli bir şekilde inceledi ve “derin üzüntüsünü” söyledi.
Bildiride “İçeriğinden derin rahatsız edildi ve üzüldü” dedi.
“Kutsal Baba, İrlanda’daki birçok sadık tarafından hissedilen öfke, ihanet ve utancı paylaşıyor.”
Vatikan’daki görüşmelere İrlanda Kardinal Sean Brady, İrlanda Başpiskoposu Diarmuid Martin ve Vatikan’ın İrlanda temsilcisi, Başpiskopos Giuseppe Leanza katıldı.
Raporda, Dublin Başpiskoposluğundaki kilise liderlerinin rahiplerin cinsel istismar konusunda yetkilileri bilgilendirmediklerini, polisin kilise figürlerinin kanunların üstünde olduğunu iddia ettikleri tespit edildi.
Çılgınca açıklamalar Katolik piskoposlar arasında sayılarının herhangi birinin istifa edip etmemesi üzerine özel tartışmalara yol açtı. Vatikan beyanında olası herhangi bir istifa sözü yapılmadı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.