Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Öğrenciler için ‘Online güvenlik’ dersleri

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:10

Description

Bakanlar çevrimiçi güvenliğin müfredatın Eylül 2011’den itibaren zorunlu bir parçası haline getirilmesini istiyorlar.
Gençler, meşgul yollar ve yabancılarla ilgili daha geleneksel uyarıların yanısıra sibernizmalar ve yırtıcı pedofillerden kaçınmak için derslerle karşı karşıya.
Hareket, İngiltere’nin Çocuk İnternet Güvenliği Konseyi (UKCCIS) tarafından hazırlanan ilk internet güvenliği stratejisinin bir parçasını oluşturdu.
Plan, Click Clever, Click Safe, Başbakan Minster Gordon Brown tarafından resmen açılacak.
Çocukları ve gençleri çevrimiçi ortamda güvenli tutmak için Hükümetin, endüstrinin ve yardım kuruluşlarının birlikte nasıl çalıştığını özetliyor.
Strateji, internetin ve video oyunlarının etkisini inceleyen psikolog Prof. Dr. Tanya Byron tarafından hazırlanan önerilerin uygulanmasını amaçlıyor. Web sitesini kullanan sekiz ila 17 yaşındaki çocukların% 99’u ile gençlerin her zamankinden daha fazla çevrimiçi erişimi olduğunu buldu.
Ancak araştırmalar, beşte birinin uygunsuz içeriğe rastladığını ve üçüncüsü ise ebeveynlerinin çevrimiçi etkinliklerini izlemediklerini söyledi.
Strateji, internet şirketlerini, hayır kurumlarını ve kamu sektörünü bağımsız olarak yeni çocuk güvenliği standartlarına uygunluklarını kontrol etmek için gözden geçirme tekliflerini de içeriyor.
Hükümetin ev erişim şemasına göre sağlanan 270.000 bilgisayarın her birine, yardıma erişim sağlayan bir “panik düğmesi” de yer alacak. Ebeveynlere ayrıca, Çocuk İstismarı ve Çevrimiçi Koruma Merkezi (Ceop) tarafından barındırılan internet güvenliği tavsiyesi için tek elden bir mağaza web sitesine erişim sunulacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.