Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

N İrlanda polisliği anlaşması için PM teklifleri

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:10

Description

Cumhuriyet başkanı Brian Cowen, devrim meselesinin gündeminin en üstünde olduğu Downing Caddesi’ndeki Bay Brown’la bir araya gelecek.
Demokratik Birlik Partisi (DUP) ve Sinn Fein, Stormont’a döndüğünde, yetkileri paylaşan yönetimin istikrarını tehdit eden bir anlaşmazlığa bir atılım sağlamayı hedefleyen yoğun görüşmeleri sürdürüyor.
Her iki taraf da, yakın bir şekilde korunan borsaları olumlu olarak nitelendirdi ancak, tamamen çöküş ihtimali Parlamento Binalarındaki kırılgan kurumların üzerinde hala duruyor.
Çekişmeli sadık düzen geçit törenlerinde potansiyel bir uzlaşma anlaşmasının anlaşma sağlama anahtarını sürdürebileceği ortaya çıktı. DUP, nihai bir anlaşmanın parçası olarak yaz etkinliklerinin nasıl denetlendiğine dair değişiklikler talep etti.
Ancak DUP ve Sinn Fein konuya karşı tutumlarını sürdürürken, daha geniş bir atılımı sağlayabilecek bir anlaşma yapılabileceği anlaşılıyor.
DUP’nin baskı altındaki lider Peter Robinson, eşi Iris’i çevreleyen skandalın geçici bakiyesi olarak geçici olarak istifa etti. Eşi Iris, mülk geliştiricileri için genç âşıkları için bir iş kurmak için nakit aradığını ortaya çıkardı.
Çarşamba günü Bayan Robinson’un bir milletvekili olarak istifa ettiği doğrulandı ve istifasının Stormont’da da ihale edildiği anlaşıldı.
Daha önce, cumhurbaşkanlığı polisliği ve adalet yetkilerinin devri konusunda anlaşma sağlanması yönünde baskı yapılmayacağını söyleyen DUP’un, Meclisin düşmesini ve anında seçime uğramaktan kaçınmak için Sinn Fein ile anlaşma sağlamaya odaklandığını iddia ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.