Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Memurlar 2 günlük grev karmaşasını planlıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 16:05

Description

Vergi memurları çalışanları ve sahil güvenlik güçleri, vergi mükellefleri tarafından finanse edilen fazlalık ve erken emeklilik paketleri kesintileri karşısında iki günlük bir ulusal durdurma planlıyorlar.
Halkın ve Ticari Hizmetlerin Birliği Mart 8 ve 9’u grevden çıkış tarihi olarak seçti. Birlik liderleri önümüzdeki hafta, genel seçim sürecinde aksama yaşamaya devam edebilecek daha ileri endüstriyel eylemleri sonuçlandırmak üzere bir araya gelecekler. Üyelerin yaklaşık yüzde 30’u greve, yüzde 63’ü ise durdurma çalışmalarına katıldı.
Eylem, kamu hizmetindeki “tazminat” şemasında yapılan değişiklikler üzerinde uzun süren bir satır izlemektedir.
Sendika, değişikliklerin, sadık devlet görevlilerini haklarının üçte birine kadar “soymak” zorunda kalacağını ve işlerinden “zorla” çıkarıldıklarında on binlerce kilo verdiklerini iddia etti. Yaklaşık 100 bin işçiyi temsil eden diğer beş memur sendikası Hükümet ile zaten anlaşmaya vardılar.

    Ancak PCS, kesintilerin yasadışı olduğunu ve 20 yıllık hizmet veren ortalama bir çalışanın yeni artıklık şablonlarından 20.000 pound kaybedebileceğini iddia etti.
Hükümet, reformların mükellefleri üç yıl içinde 500 milyon Pound tasarruf sağlayacağını ve memurların fırsatlarını diğer kamu sektörü işçileriyle uyumlu hale getireceğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.