Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

McCanns, hakaret davası için Portekiz’e geri döndü

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:50

Description

McCanns, küçük kızla ilgili hesaplarını sorgulayan bir kitap yayınladıktan sonra Goncalo Amaral’a karşı yasal işlem başlattı.
Leicestershire, Rothley’den 41 yaşındaki Bayan McCann, yarın Portekiz başkentindeki ana medeni mahkemede başlayacak olan üç gün sürecek hakaret davasında bugün Lizbon’a uçacak.
Bütün duruşmalara katılmayı planladıkları anlaşılıyor, ancak Madeleine’in iki buçuk yıl önce ortadan kaybolduğu Algarve beldesine geri dönmek niyetinde değil.
Aile sözcüsü Clarence Mitchell şunları söyledi: “Salı günü Amaral davasının Lizbon’daki ana mahkemede tekrar başlatılması için Pazartesi günü Kate ve Gerry McCann’ın Portekiz’e geri döneceğini onaylayabilirim.

    “Seyahat planları ve güzergah ayrıntıları, talepleri üzerine özel kalacak.”
Madeleine, ailesi yakın arkadaşlarıyla birlikte yemek yediğinde, 3 Mayıs 2007’de Algarve’de Praia da Luz’daki ailenin tatil evinde kayıp olan neredeyse dördü oldu.
Kaybedilmesinden dört ay sonra, Bay ve Bayan McCann, davada “arguidos” ya da resmi zanlılar seçildi, ancak soruşturma Temmuz 2008’de durdurulduğunda kaldırıldı.
Bay Amaral önce Madeleine’in kayboluşu konusundaki Portekiz soruşturmasını başlattı.

    Ancak bir gazete mülakatında İngiliz polisini eleştiren Ekim 2007’de davadan çekildi.
Amaral, Temmuz 2008’de yayınlanan Maddie: Yalan The Truth adlı kitabında Madeleine’in öldüğünü ve McCanns’in kaçırıldığı konusundaki sorusunu sordu.
Portekizli bir hakim, geçen yılın eylül ayında kitabın daha fazla satılmasını veya yayınlanmasını yasaklayan bir yasak verdi.
Eski polisin Madeleine veya ailesi hakkındaki iddialarını tekrar etmesi yasaklandı.

    McCanns, Aralık ayındaki hakaret davasının açılması için Lizbon’a gitti ancak duruşma, Bay Amaral’ın avukatı sağlık nedenlerinden ötürü başarısız olduktan sonra bu hafta sona erdi.
Çift, daha önce, mahkemeler tarafından tazminat olarak verilen herhangi bir paranın, özel araştırmacıların kızı aramak için para ödemeye gideceğini belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.