Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Manchester City ilk dokuz ayda 92 milyon sterlin kaybetti

  • Listed: 10 Ekim 2017 00:55

Description

Zarar, Abu Dhabi milyarder Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan’ın ilk dokuz aylık mülkiyetini kapsarken, Robinho 32 milyon sterlinlik bir İngiliz sicili için satın alındı ​​ve Ocak ayında Craig Bellamy (14 milyon £), Shay Given ( £ 8m), Wayne Köprüsü (£ 12m) ve Nigel De Jong (£ 14m). Ancak dün Manchester City tarafından yayınlanan mali sonuçlar, yalnızca 31 Mayıs’a kadar süreyi kapsıyor.
Sonra Şeyh gerçekten Carlos Tevez (25 milyon pound), Emmanuel Adebayor (£ 25 milyon), Joleon Lescott (£ 24 milyon), Roque Santa Cruz (£ 17 milyon), Kolo Toure (£ 16 milyon) ve Gareth Barry 12m).

    City’nin yükselen ücret faturası, işletme masraflarının bir önceki sezondaki yaklaşık 40 milyon £ sıçrayarak, 83.9 milyon £ ‘dan 121.2 milyon £’ a ulaşması anlamına geldi.
Oyuncu harçları ve finansman masraflarının 92.6 milyon sterlin değerindeki düşüşünden sonra sadece 87m pound ciro ile 34.2m £ net işletme zararı ve yıl boyunca net zarar anlamına geldi.
Ancak Şeyh, Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich gibi, geçen sezon 1 Eylül’de aldığı kulübün 305 milyon sterlinlik kısmını eşitlik haline getirerek borçsuz kalmasını sağladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.