Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Lloyd Webber’in sanat vakfı Picasso davasını kazandı

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:00

Description

Besteci, 1995 yılında 18 milyon sterlin için Absinthe Drinker’ı (Angel Fernandez de Soto) satın aldı ve daha sonra onun eğitim hayır kurumuna bağışladı.
Ancak Alman bankacı Paul von Mendelssohn-Bartholdy’nin mirasçısı Julius H. Schoeps, atası 1930’larda Nazileri terk ettikten sonra başyapıt satmaya zorlandığını ileri sürerek, sahiplik için yasal bir teklif başlattı.
2006’da bir hakim, anlaşmazlık devam ederken Vakfın tabloyu resmi olarak satmasını ya da göstermesini engelleyen geçici bir yasak yayınladı.
Von Mendelssohn-Bartholdy’nin mirasçılarından biri olan von Mendelssohn-Bartholdy, geçtiğimiz günlerde (07Jan10) gizli bir anlaşmaya vardıklarını doğrulayan ve şu an mülkiyet iddiasından vazgeçtiğini doğrulayan bir bildiri yayımladı ve yasak artık yasaklandı.
Vakıf sözcüsü, “Andrew Lloyd Webber Sanat Vakfı Mütevelli Heyeti, Profesör Julius Schoeps’in ve Paul von Mendelssohn-Bartholdy’nin ve Elsa von Kesselstatt’ın diğer tüm mirasçılarının, Vakfın Pablo Picasso’nun “Absinthe Drinker” (Angel Fernandez de Soto) (1903) adlı eseri. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.