Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Kesişen kanıt’ ile ilgili sorunlar

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:30

Description

Üst düzey bir Whitehall yetkilisi, polis ve MI5 tarafından kaydedilen tüm telefon dokunma ve e-posta trafiğini saklama ve organize etme “elektronik depolar” ve maliyet milyarlarca gerektireceklerini söyledi.
Gözden geçirme, mahkemede müdahale için önerilen bir modelin sanıkların insan haklarını ihlal ettiği için “yasal olarak uygulanabilir” olmadığını buldu.
Derleme, mahkemede müdahale edilmesinin mahkûmlar tarafından kullanılan teknikleri suçlulara açıklayabileceğinin de bir tehlikesi olduğunu söyledi.
Sonuçlar, şu anda gizli telefon ve e-posta ile ciddi suçlulara ve teröristlere karşı kanıt kullanma çabalarına ciddi bir son veriyor.
Sahte mahkemelerde yer alan eski bir yargıç olan Sir Geoffrey Grigson, sanıkların adil yargılanmalarını sağlamak için kendilerine karşı kullandıkları kanıtları test etme hakkına sahip olduklarını söyledi.
“Ajanslar tarafından kullanılan teknikler ve kapasiteleri hakkındaki bilgilerin savunulması için neredeyse kesinlikle açıklama gerektiren müdahaleyle, bu tür bilgilerin ifşa edilmesi istihbarat süreçlerine ciddi zararlar verebilir.”
Yetkililer, müdahale malzemelerini saklamak için kullanılabilecek yeni teknolojiler üzerine çalışmalar yapmaya ve İnsan Hakları Yasasına uygun bir yöntem kullanmaya kalkışmaya devam edeceğini söyledi.
Danışma grubu, önümüzdeki yıl Paskalya tarafından tekrar rapor edilmeyi umuyor.
Ev Sekreteri Alan Johnson, raporun bulgularının “hayal kırıklığı yarattığını” ancak hükümetin, müdahaleye mahkemede delil olarak izin vermenin bir yolunu bulma niyetini tekrarladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.