Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

JP Morgan kara rağmen ‘temkinli’

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:15

Description

Rakamlar, yıl boyunca% 18 artarak 26,9 milyar ABD doları (16,5 milyar sterlin) bankanın genelinde tampon ödeme, ikramiye ve menfaatler ortaya koydu.
Krizin en güçlü oyuncularından biri olan JP Morgan, 2008’de 5,6 milyar dolardan (3,4 milyar sterlin) 11,7 milyar dolarlık net gelir elde etti.
Performans, Başkan Obama’nın finansal kriz sırasında verdiği destek karşılığında 10 yıl içinde ABD mükelleflerine 90 milyar dolar (55 milyar sterlin) geri verme planlarını başlatmasından bir gün sonra geldi.
Ancak İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon, “önümüzdeki belirsizlikler” konusunda “temkinli” kaldığını söyledi.
“Suçluluklarda bir miktar istikrarı görüyoruz, ancak tüketici kredisi maliyetleri yüksek kalıyor ve zayıf istihdam ve konut fiyatları devam ediyor” dedi.
JP Morgan’ın yılın kötü borç provizyonları% 53 artışla 32 milyar dolara (19.7 milyar sterlin) yükseldi – kurtarma umutları endişesiyle hisse senedi piyasalarına baskı yapıldı.
IG Index’in baş stratejisti David Jones şunları söyledi: “JP Morgan, bir yıl öncesine kıyasla üç aylık kazançlarında dört kattan fazla bir artış gösterdi ancak perakende kolunun zor bir döneminde heyecanlanmış gibi görünüyor” dedi.
İngiltere’de yaklaşık 15.000 personeli bulunan JP Morgan, başarısız rakipleri Bear Stearns ve Washington Mutual’ı 2008’de yuttu ve gelirleri 108.6 milyar ABD doları (66.7 milyar sterlin) rekor seviyesine çıkarmaya yardımcı oldu.
Yatırım bankacılığı bölümü, şirketin hisse senedi piyasasındaki yükselişlerden ve büyük şirketlerin ve hükümetlerin bağış toplama faaliyetlerinden faydalanması nedeniyle toplam kârının neredeyse üçte ikisini oluşturdu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.