Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İşsiz gençler ‘uyuşturucuya yakalanma riski altındadır’

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:55

Description

16-25 yaşları arasındaki 2000’den fazla işsizin üzerinde yapılan bir araştırma da utangaç, reddedilen ve sevilmeyen olma ihtimalinin daha da arttığını gösterdi ve bu da “kalıcı psikolojik yara” haline gelebildi.
Prince’s Trust anketi, dört işsizden birinin işsizliklerinin ebeveynleri veya diğer aile bireyleri ile tartışmalara neden olduğuna inandığını söyledi.
Benzer bir sayı daha az egzersiz yaptı – yine işsizliği suçluyor -% 15’i hayatlarının yönünün olmadığını söylüyordu.
İşsiz üç gençten biri aşağı indi ya da bunalırsa, 10’undan biri nadiren sevilmiş hissetti.
Önde gelen ekonomist Profesör David Blanchflower raporda şunları söyledi: “İşsizlik, gençlerin benlik saygısı, duygusal istikrarı ve genel sağlığa etki ediyor. Genç bir kişinin işsiz olduğu dönem ne kadar uzun olursa o kadar çok Bu psikolojik skarlaşmayı yaşayın.
“Bu, sonuç olarak – gelecekte bir iş bulma ihtimalinin azalmasıyla sonuçlanan mutsuz ve zayıflamış genç nesil anlamına geliyor.”
Prince’s Trust’ın CEO’su Martina Milburn şunları söyledi: “Gençlerin işsizliğinin sonuçları dole kuyruğunun ötesine uzanıyor Gençler üzerindeki duygusal etkiler uzun vadede derin ve geri döndürebilir hale gelebilir Kayıp nesilleri önlemek için şimdi harekete geçmeliyiz Gençlerin çok geç olmadan önce.
“Gençler, geçen yıl durgunluğun zirvesine oturtuldu, bugün 16 ila 24 yaşları arasındaki beş çocuktan birinin işsiz kalması sonucu, keşfedilmemiş beceri ve yeteneklerin bir kuşaktı. Bu genç insanlara yatırım yapmalıyız. bugünkü işsizlerin yarının işsiz kalmamasını sağlamak için kendi öz saygılarını “ifade etti.
Prince’s Trust, işsiz ve dezavantajlı gençleri desteklemek için haftada 1 milyon pound çıkarmak için yeni bir kampanya başlattı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.