Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İslam danışmanı korkusu

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:10

Description

Eski Gölge Toplulukları Bakanı Paul Goodman, Wakkas Han’ın sert İslamcı Hizb-ut Tahrir ile olan bağlantılarından endişe duyduğunu söyledi.
Bay Han, geçen hafta Topluluklar Sekreteri John Denham tarafından Hükümetin yeni 13 güçlü inanç danışmanı paneline atandı – tartışmalı Müslüman Konseyi’ni çatlatan bir liste.
2005 yılında 7 Temmuz’da gerçekleştirilen bombalamalar sırasında, Öğrenci İslam Birliği Federasyonu’nun (FOSIS) başkanlığını yaptı ve daha sonra topluluk uyumu geliştirmeye yönelik Hükümetin Desteklediği Radikal Orta Way projesinin kurucu üyesi oldu.
Müslüman öğrenci lideri olarak görev yaptığı sınır, Detroit bombacısı Ömer Abdulmutallab’ın Londra Üniversitesi İslam Topluluğu Üniversitesinde yükselişiyle çakıştı.
Oysa Bay Khan, İngiliz kampüslerinde İslamcıların radikalleşmesiyle ilgili büyük bir sorunun olduğunu inkâr etti.

    Ayrıca 2006 yılında Ulusal Öğrenci Birliği içindeki Hizb-ut Tahrir yasağını devirmeyi destekledi ve şu sözlerle yazdı: “Geçmişte Hizb-ut Tahrir’e karşı birçok asılsız suçlamada bulunulmuştur, ancak gerçekte örgüt siyasi çalışmalarda bulunarak Müslüman dünyasını ilerletmek “olarak tanımladı.
Bay Khan şimdi Exploring Islam Foundation’ın direktörüdür.
Geçen hafta Gordon Brown’u İngiltere’de aşırılık yanlışı ele almak için bir zirve yapmak için çağıran Tory Milletvekili Goodman, dün gece şöyle dedi: “Hizb-ut Tahrir yasaklanmalı ve herhangi bir Hükümet danışmanının buna sempati duyması kabul edilemezdi Goodman, .”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.