Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İrlanda: Dünya Kupası’nın hayali bitti

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:35

Description

Thierry Henry’nin hentbolu Fransa’nın İrlanda’yı bir play-off’da yok etmesine yardımcı olsa da İrlanda Cumhuriyeti Dünya Kupasına 33. takım olarak davet edilmeyecektir.
FIFA genel sekreteri Jerome Valcke, turnuvanın yapısını değiştirmenin imkansız olduğunu ve bunu yapmanın FIFA’yı niteleyerek aldattığını düşündüğü bir takım diğer şikayet takımlarına açacağını söyledi.
O, “Bence açık olmalıyız – İrlanda Dünya Kupası’nda oynamaya davet edilmeyecektir, bunun saçmalık olduğunu söylemeyeceğim, ancak bunun imkansız olduğu anlamına geliyor.

    “Güney Afrika’da 2010’da Dünya Kupasında 32’den fazla takım oynanacağını düşünmek ya da vermek zorunda kalacağım umudumuz yok.”
İrlanda Futbol Federasyonu yetkilileri birkaç gün önce Zürih’teki FIFA karargahında cumhurbaşkanı Sepp Blatter ile bir araya geldi.
Blatter, resmi Irish talebini acil bir oturumda toplanan FIFA yürütme komitesi üyeleri önünde vermeye söz vermişti.
24 kişilik iktidar komisyonu Henry’nin hentbolu da dahil olmak üzere geçen ay Avrupa, Afrika ve Latin Amerika’daki play-off karşılaşmalarından kaynaklanan konuları görüşecek.
Önümüzdeki Mart ayında Zürih’de toplanan futbol kuralları yapma organını, beş maç görevlisi ile ceza sahasında hak ihlallerinde bulunmaya yardımcı olmak için her hedefin arkasında ek bir çizgi izleyicisi kullanarak denemelerin hızlanma yetkisini vermeye karar verebilir.

    “FIFA cumhurbaşkanı bunun imkansız olduğunu söyleyerek çok açıktı, çünkü bunu yaparsak neden Kosta Rika’yı ve diğerlerini değil?”
Kosta Rika, FIFA’ya, Uruguay’ın iki ülke arasında playoff kazanmasına yardımcı olan bir golün ofsaytı olduğunu belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.