Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Irak’taki Britany, cinayetler hakkında mahkemeye çıktı

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:55

Description

33 yaşındaki eski paraşütçü Daniel Fitzsimons, geçen Ağustos ayında Irak’ın başkentinde bir bileşik bardaki bir sıranın ardından, İngiliz özel güvenlik görevlisi Paul McGuigan ve 37 yaşındaki Avustralyalı Darren Hoare’yi vurmakla suçlanıyor.
Orijinal olarak Rochdale, Lancashire ve diğer iki adamdan Fitzsimons, İngiliz özel güvenlik şirketi ArmorGroup için çalışıyordu.
İçişleri bakanlığı sözcüsü Binbaşı General Abdul-Kareem Halife, Fitzsimons’un cinayetten hüküm giymesi halinde ölüm cezası veya ömür boyu hapisle karşı karşıya kalabileceğini söyledi.
İngiltere’nin Bağdat elçiliğindeki bir sözcü, Fitzsimons’un mahkemede göründüğünü doğruladı; ancak daha ayrıntılı bilgi veremedi.
Aile ve arkadaşlar, Fitzsimons, Balkanlar çatışması sırasında ve Irak’ta görev uçuşları da dahil olmak üzere, İngiliz Ordusunda sekiz yıl hizmet verirken gördüğü şeylerden zihinsel işkence çektiğini söyledi.
Avukatı John Tipple ve Nick Wrack, suçlamayla karşı karşıya kalması için İngiltere’ye geri gönderilmeye çalışılıyordu.
İskoç Sınırları’ndaki Peebles-shire’den eski bir Kraliyet Deniz Kuvvetleri komandosu olan 37 yaşındaki Bay McGuigan’ın oğlu vardı ve ikinci kez babası olmak üzereydi. Queensland’tan üç yaş üstü üçüncüsü olan Bay Hoare, özel güvenlik yüklenicisi olarak çalışmaya başlamadan önce Kraliyet Avustralya Hava Kuvvetleri’nin bir üyesi olarak Irak’ta görev yapıyordu.
Fitzsimons, yabancı işçilere bağışıklık kazandıran bir anlaşma kaldırıldığından cinayet suçlarıyla ilgili olarak Irak’taki davanın ilk Batılısı olduğu anlaşılıyor.
Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, yetkili, yargı öncesi duruşmada Irak Ağır Ceza Mahkemesinde görüldüğüne inandı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.