Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiltere İslami aşırılığı kavrayacak

  • Listed: 9 Ekim 2017 19:40

Description

Son yirmi yılda İngiltere, Batı dünyasının başlıca kuluçka makinesi ve İslamcı aşırılık yanlısı ihracatçısı oldu.

Gevşek göçmenlik sistemimiz ve etnik azınlık toplulukları arasındaki aşırı görüş ve eski kültürel uygulamalarla yüzleşemememiz başkentimizin “Londraistan” olarak bilinmesine neden oldu.

    
Üniversitemiz kampüsleri aşırıcılık eğilimi içine girdi, uluslararası aşırı uçları geri göndermeyi zorlaştıran bir insan hakları yasasının geliştirilmesi bizi nefret ve genç cihad vaazları için bir mıknatıs yaptı.

Detroit bombacısı Ömer Faruk Abdulmutallab’ın İngiltere’de öğrenim görürken radikalleştiğini öğrenmek hiç de sürpriz olmadı. Ardıl hükümetler tarafından aşırı uçları çökertme yönündeki bu başarısızlığın sonuçları, 7 Temmuz 2005’te Londra’da toplu katliam yapan evcil bombardıman uçlarına götüren İngiliz halkı için büyük yıkıcı oldu.

    

Ama aynı zamanda diğer ulusların halkı için de yıkıcı davranıyorlardı. Radikal İslam üzerine Amerikalı bir uzman olan Daniel Pipes’in İngiltere’yi “dış dünyaya karşı bir tehdit” olarak işaretlediğine şüphe yok.

    
Burada yetkililer aşırılıkçılığa gerçekten sıfır toleranslı bir yaklaşım uygulayarak İngiltere’nin AB sınırlarını kontrol altına almasını, bu ülke ile Pakistan arasındaki gidişatı büyük ölçüde sınırlamasını ve gettolaştırmanın arkasındaki menfaatli çıkarlarla yüzleşmesini sağlama cesareti bulana kadar şehirlerimiz Bay Pipes tarafından bize verilen kasvetli etiketi hak edecektir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.