Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İltica talep edenlere 10 milyon sterlin parasal açıdan çok para verildi

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:55

Description

Bir denetim, yanlışlıkla konut parası ve yaşam parası ödeneğinde 9,6 milyon £ buldu.
Davalar davaları ele alındıktan sonra bile, talep edilen kişilere para ödemeye devam edildi.
İçişleri Bakanlığı yetkilileri, önceki yıllarda ne kadar fazla ödeme yapıldığını bilmediklerini de itiraf etti.
Tory’nin milletvekili David Davies, bakanlar “sorunun üstesinden gelememek” için “iyi bir tekme” hak ediyordu. “Bu, vergi mükelleflerinin paralarının başka bir utanç verici israfı ve Birleşik Krallık Sınır Kurumu (UK Border Agency) tarafından da büyük bir gaf.” Dedi.
“Milyonlarca libre para atılıyor ve ülkenin ekonomik olarak iflas ettiği bir zamanda, bunu önlemek için çok az şey yapılmaktadır.

    “Bu rakamlar, sadece bir kaç çizgiyle belirsiz bir raporda gömüldü. Ev Ofisi bana, bu davaların nasıl olduğunu ya da sorunu durdurmak için neler yapıldığını bana anlatmayacağından öfkeleniyorum. Tahminin benimki kadar iyi. İnsanlar yargılanıp davranılmadığını bilmiyoruz.
“Parlamento Üyesi olarak Home Office’in vergi mükelleflerinin £ 10 milyonunu ne kadar israf etmeyi başardığına dair basit açıklamalar yapamam çok çirkin
“Bakanlar tarafından tam bir açıklama yapmaya gideceğim. İyi bir tekmelere ihtiyaçları var. ”
Commons içişleri seçme komitesinde oturan Bay Davies, 10 milyon sterlininin çoğunun pansiyon sağlamakta olan toprak ağalarına ödendiğinden şüphelendiğini söyledi. TaxPayers ‘İttifakı kampanya grubunun Matthew Elliott, “Pek çok insanın görünüşe göre ülkeye girmek için sığınma sistemini kötüye kullanmaktan kurtulmak çok zor.

    “Fakat aynı sistemi, milyonlarca kilolukluğun atılmasına izin verdiklerine inanan dilencilere”.
Sığınmacılar çalışma yasaktır. Tekli ve 25 yaş üzeri olanlar haftada 42 sterline fayda sağlamakta, genellikle kupon ödemekteydi. Konaklamaları İngiltere Sınırlar Ajansı tarafından da ödenebilir. 10 milyon pound tutarındaki haydut ödeme, 2008/9 dönemi İçişleri Bakanlığı hesaplarında açıklandı. Toplam 7 milyon avronun üçte ikisi, ödemelerin durdurulduğu, ancak gereken zaman sınırının içinde olmadığı durumlarla ilgilidir.
Geri kalan kısımda, ödemeler sığınma talepleri reddedildi veya onaylandıktan sonra da devam etti.
Raporda şunlar belirtiliyor: “Sığınma talebinin casework sisteminde kesilmesi yönünde bir karar alındığında, prosedürler ödeme sisteminin ödemeyi bırakmasını sağlamalıydı.” Resmi makamlar parayı “hukuki engeller” nedeniyle mahsup etmek zorunda kalmışlardı. Raporun düzeltilmesi sırasında rapor devletler. Ödemeleri geri almaya çalışmak başarısız sığınmacıları fakirlik içinde bırakabilir.

    Belge, bürokratik kontrol sisteminde “eksiklikler” olduğunu suçladı. Yetkililerin, önceki yıllarda ne kadar yanlış ödenildiğini bilmediklerini belirtti.
Daily Express, göçmenlik yetkililerinin İngiltere sınır kontrolleri kargaşaya dönüşürken vergi mükellefi tarafından finanse edilen ikramiyelerin 15 milyon sterlininden fazla bir miktarda komisyona girdiğini ortaya çıkardıktan sonra ortaya çıkıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.