Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İklim, bilim adamlarına son gülüş yapıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:25

Description

Met Office’in Barry Gromett’e göre, arctic winter, uzun vadeli bir ısınma eğilimi etrafında “doğal çeşitliliğin sınırları içinde”.
East Anglia Üniversitesi’nde şu anda kötü bilinen Çevre Bilimleri Okulu’ndan Dr Stephen Dorling, karlı havaların ısıtıcıların iddialarına karşı delil olarak gösterilmemesi gerektiğini protesto ediyor.
Ancak tuhaf olan şu ki, Kopenhag zirvesinden bu yana İngiltere’nin tamamı ve kuzey yarımkürede kalan diğer kısımların tamamı sıfırın altındaki sıcaklıklarla kavranmıştı.
Bu bir patlama olsun ya da olmasın, buz gibi koşulların şiddetli kış havası için istenmeyen her şeyin zamanında hatırlatılması olarak görev yaptığına kimse itirazda bulunamaz. Yaşlılar ve diğer savunmasız gruplar arasındaki ölüm oranlarının yükseldiği, ülkenin doğal gaz arızalı olduğu, ciddi ekonomik tıkanıklığın yaşandığı ve İngiltere’yi hareket ettirme maliyetlerinin her geçen gün daha da arttığı düşünülüyor.

    Kısaca, 21. yüzyılın başlarındaki daha ılımlı kışların birçok fayda getirdiğini görüyoruz. Dahası, İngiltere tehlikeli derecede sıcak yazlar görmedi. Dolayısıyla küresel ısınma hala sürüyorsa, bu ülke için felaket demek değildir.
Dr Dorling, şüphesiz böyle bir duyarlılığın ifadesini oldukça çirkin görür. Fakat onun tarafında bir sessizlik dönemi açığız.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.