Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hız kameraları ‘motosikletleri yakalayamıyor’

  • Listed: 8 Ekim 2017 22:20

Description

Yaklaşan trafikle yüzleşmek için yolların üstünde asılı kalan kameralar, motosikletlerin yalnızca arka kısımlarına sabitlenmiş olan plaka sayısını özlüyor.
Kameralar genelde otoyolda yol yapımında kullanılmaktadır ancak düzinelerce yerel makamlar ve Karayolları Acentesi, uzmanları sürücüye sınır koymaya zorlamakta başarılı olduklarını söyleyip ana yollarda pahalı yeni teknolojiyi kullanıma sunmayı planlıyor.
Taşımacılık şeflerine göre Londra’daki testler, bazı bölgelerde ciddi ve ölümcül çarpışmaları yarı yarıya azalttığını gösterdi.
Geçtiğimiz ay, doğu Londra’daki A13’ün sekiz mil uzunluğundaki bir bölümünde 84 adet bu tür kamerayı kurmaya başladı, ilk yerleşimleri büyük bir kentsel yol üzerinde. Güney Yorkshire’daki A616, Nottingham’daki A52 ve A46, Northamptonshire’daki A43, Cambridge yakınlarındaki A14, Devon ve Cornwall’daki A38 Saltash Tüneli ve Cumbria’daki A66 dahil 11 başka siteyi izliyorlar.

    12 kavşakta M25, Essex’te M25’de Dartford köprüsü ve Greater Manchester’daki M62 kavşağı 25 olmak üzere üç otoyol da var.
Tümü yol güvenliği gerekçesiyle karayolları patronları tarafından haklı gösteriliyor. Ancak hız kameralarının en gayretli destekçilerinden biri olarak kabul edilen Essex Belediye Meclisi, motosikletlerin yarattığı tehlikeleri araştırırken şöyle dedi: “Motosikletlilerin yol kullanıcılarının yalnızca yüzde birini ancak trafiğin yüzde 20’sini oluşturduğu üzücü bir gerçektir – ilgili ölümler. Essex farklı değil. ”
Konsey üyeleri, ortalama hız kameralarını caydırıcı olarak kullanıp kullanamayacaklarını sorduklarında, uzmanlar şu sonuçlara vardı: “Motorlu bisikletlerdeki plakalar yakalanamadı.”

    İngiliz Sürücüleri Derneği sözcüsü Brian Gregory, hükümetin ilgilendiği her şeyin para topladığını doğruladığını söyledi. “Bütün bunlar tamamen bir aldatmaca” dedi. “Bu, nakit ile ilgili, hızı düşürmek değil. Trafik akışlarının en yüksek olduğu bu kameralar için kasıtlı olarak meşgul yolları seçerler, böylece daha fazla para kazanabilirler “dedi.
Yılda £ 100million’dan fazla para cezası hız kameraları tarafından yükseltildi ancak Department for Transport, ortalama hız kameralarından ne kadar türev olduğunu söyleyemedi.
Bir Karayolları Acentesi sözcüsü, daha yeni ortalama hız kameralarının arkaya dönük olarak döndürülebileceğini ve “bazı” sitelerde bulunduğunu söyleyerek, “Motorcyclists, hangilerinin önüne geçeceğini biliyor” açıklamasını yapmayı reddetti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.