Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hırsızlar arasında: David Hosp

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:20

Description

Kitap dünyasının türlerin kolayca tanınmasına yardımcı olan ve dolayısıyla satışları artırmayı amaçlayan oldukça tembel bir kısaltmadır.
En yeni bu aday yeni hırsızlar romanıyla David Hosp ama romanı okuyan herkes göreceği için Grisham namecheck, Hosp’a aslında bir iyilik yapmıyor.
Boston limanında tekneyle günlük yolculuklarında kitaplar yazan bir avukat olan Hosp, bir süredir orada. İlk romanı Dark Harbour, bizi savunma avukatı kahramanı Scott Finn ile tanıştırdı ve bir grup acımasız teröristin işleyişini açıkladı.
Finn, Grisham’ın cankurtaranlarının başkaldırı ordusundan çok daha bireydir ve Hosp’un Çoğu Grishamlıdan daha sağlam hikaye anlatma becerisine sahip olduğu açıktır.

    Dahası, Grisham’ı biraz ironik kılan şey, aslında daha iyi yazar olmasıdır. Hırsızlar arasında tarihin en büyük sanat eseri hırsızlığına odaklanır. 1990’da, Boston’daki küçük bir müzeden 300 milyon dolarlık resim ve eserler tahsil edildi. Suç hala çözülmemiş durumda ve Hosp’un senaryosu, küçük zaman kazıcıları, acımasız IRA teröristleri ve silah tüccarlarını içeriyor.
Finn, müvekkil olarak küçük bir suçlu Devon Malley’i ele geçirdiğinde, kimse masum olduğunu itiraf etmiyor. Şaşırtıcı olan, bir avukat için nasılı ödeme yapabileceğidir ve neden hapse girecek kadar kararlı olduğu. Ve sanat hırsızlığına olan katkısı nedir? Yakında Finn, Malley’in genç kızı Sally’ye ve bir katilin sorumluluğunu üstlendi ve vücut sayısı yükseliyor.

    Hırsızlar arasında ekspres bir tren gibi hareket eder ancak gerçek zevk, karakter etkileşiminden, özellikle de Fin’in sally’le ilişkili çabalardan kaynaklanır. Kuzey İrlanda’daki Sorunlara geri dönen iddialı bir komplo içinde aşırı şiddet günün emridir ve Hosp hiç yumruk atmaz.
Boston ayarı, başka bir romancı, şehrin büyük tarihçisi Dennis Lehane’nin hatırlatıcısıdır. Aslında, Hosp’un başarısı, diğer Bostonian’ın başarısına Grisham’ın daha doğrudan anlatılarından daha yakındır. Belki de daha fazla avukata romancılığa geçiş yapmamıza ihtiyaç duymuyoruz, ancak okuyucular Hosp bu rotayı seçmeye şükredebilir.
Macmillan, £ 10

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.