Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Havaalanında yeni terör kontrolü

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:30

Description

Şirket, Ocak ayında tartışmalı tekniklerin açık uçlu bir denemesine başladı. Alışılmadık davranış sergileyen gezginlere daha kapsamlı bir güvenlik kontrolü verilecektir.
Deneme, şu ana kadar tehlikeli nesneler bulmaya odaklanmış olan BAA için güvenlik stratejisinde bir değişikliğe işaret ediyor. Kaynaklar, şimdi “kötü insanların yanı sıra kötü insanlar” bulmak istiyor.
Davranışsal değerlendirme, güvenliği artırmak için istihbarat bilgisi ve vücut tarayıcıları gibi yeni teknoloji ile birlikte kullanılacaktır.
BAA’ya potansiyel teröristlere karşı sürpriz unsuru vermek için kesin detaylar tamamlanmış durumda.
Tipik olarak, güvenlik görevlisi, iş sınıfı için para ödeyen, uzun mesafeli bir uçuşta bagajsız seyahat eden veya havaalanında kararsız davranan yolcuları arayabilir.

    Hükümet, tekneyi diğer havalimanlarında uygulamak isteyip istemediğini kararlaştırmadan önce duruşmayı yakından izliyor. İçerdekiler davanın “oldukça iyi gittiğini” söyledi. Ulaştırma Dairesi’ndeki Parlamento Under Sekreteri Paul Clark, “Heathrow’daki bir dizi güvenlik sorumlusu, davranış analiz tekniklerinde eğitim görüyor ve yolcular şüpheli bir şekilde davranıyor seçiliyor.
“Bu eğitim denenmekte ve değerlendirilmektedir. Daha etkin biçimde devreye sokulup işlenemeyeceğine karar vermeden önce etkinliğini göz önüne alacağız. ”
Sivil özgürlük grupları belirli etnik gruplardan korkarak hedef alınabilir ancak Hükümet, “dini veya etnik profil oluşturmayı” reddetti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.