Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hastalıklar için taranmış tam genom

  • Listed: 3 Ekim 2017 19:05

Description

Sonuçlar, kalp hastalığı, kardiyak arrest, diyabet ve prostat kanseri riskinin arttığını ve bazı ilaçlara muhtemel tepkiler hakkında bilgi verdi.
Araştırmacılar, genetik haritalamanın maliyeti düştüğü için benzer değerlendirmeler önümüzdeki on yıl içinde kamuoyuna sunulabilir.
Olası sonuçlarla ilgili danıştıktan sonra kendisini teste tabi tutan Amerikalı bilim adamı Profesör Stephen Quake, “Yeni genomik yaşın başlangıcındayız, bunun gibi bilgiler, doktorlara kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti vermeyecek, asla önce.”
Çalışma yazarlarının birçoğu, önemli etik sorunların ön plana çıktığını ve bu tür hassas bilgilerin açığa çıkmasına hiçbir sınır koymanın bilgeliğini sorguladığını belirtti.
Kaliforniya’daki Stanford Hukuk Fakültesi’nden Profesör Henry Greely, hastaların, doktorların ve genetikçilerin genetik verilerin bir “tsunami” si tarafından vurulmak üzere olduklarını söyledi.
Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof Quake, geçen yıl kendi genomunu (genetik kodunu) 50,000 ABD doları (33.000 sterlin) altında dizmek için yeni teknoloji kullanırken manşetlerde bulundu.
The Lancet tıp günlüğünde yayınlanan yeni çalışma, Prof Quake’in kişisel genetik verilerini, sağlığının kaderi hakkında öngörülerde bulunmak için kullandı.
Meslektaşları genetik profilini inceledi ve farklı hastalıkların genetik nedenleri hakkında yapılan araştırmalardan elde edilen araştırma bilgileriyle birleştirdiler. Ailenin geçmişi de dikkate alındı, buna uzak bir akrabasının uykusunda 19 yaşındayken ani ölüm vardı.
40 yaşındaki Prof Quake, obezite ve tip -2 diyabetten şizofreni ve diş eti hastalığına kadar 55 farklı koşul için tarandı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.