Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Harman BBC’yi yaşlı kadınlarla ilgili olarak suçladı

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:55

Description

İşçi genel başkan yardımcısı olan Bayan Harman, kadın BBC haber sunucularının erkek meslektaşlarından 10 yaş daha genç olması gerektiğini söyledi.
BBC’nin Dünyasına Bu Haftasonu “Yaşlı bir kadının tecrübesini ve bilgeliğini değerlendiremediğini düşünen eski moda bir tutum” dedi.
Bayan Harman’ın müdahalesi, BBC’nin bir ageism satırını ortadan kaldırmak için 50 yaşın üstünde bir kadın haber okuyucu ataması sözü verdikten sonra geldi.
Diye şöyle devam etti: “Bence yayın medyası yaşlı insanları değerlendirebilir bulur, ancak yaşlı kadının değerini bulmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum.
“Eski bir üst düzey BBC yöneticisi bana:” Mesele şu ki, erkek sunumcular yaşlandıkça bir otorite oldukları gibi, kadın sunumcular da yaşlandıkça bir sorun haline geldi “dedi.
“Kadın olarak BBC haber sunucusu olmak için erkeklerden 10 yaş küçük olmalısın.
“Bu konuda çok dikkatli olmalılar ve bence endişeli ve endişeli olmalı … sanırım çok fazla yetenek harcıyor ve çok sayıda görüntüleyiciyi can sıkıyor” dedi.
2007’de şirket, BBC haber okuyucusu olarak 30 yılı aşkın süredir Pazar AM kanalından 58 yaşındaki Moira Stuart’ı bıraktığı için ateş altında kaldı.
30 yaşındaki Alesha Dixon tarafından Strictly Come Dancing hakimi olarak değiştirilen Arlene Phillips’in (66 yaşında) aksesuarı geçen sene yeni ageizm suçlamalarına yol açtı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.