Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hacker, iadesi konusunda yeni bir umut aldı

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:55

Description

Asperger sendromuna sahip olan McKinnon, 11 Eylül terör saldırılarından sonra Amerikan hükümet sistemine girdiği için 60 yıl hapse mahkum edildi.
Hükümetin geçen hafta dava üzerine müdahale etmeyeceğine karar veren Johnson, Avru- pa’ya McKinnon’un yasal ekibinden 17 Aralık’a kadar bir yargı incelemesi için başvurmak zorunda oldukları yedi günlük süreyi uzatmasını talep ettiğini söyledi.
Bay McKinnon’un zihinsel sağlığı konusunda meşru kaygıların olduğunu kabul etti ancak bunun suçlamayla yüzleşmek için ABD’ye iade edilmesini engellemediğini belirtti.
Bay Johnson şunları söyledi: “Şu anda, Bay McKinnon’un avukatlarından yedi günlük sürenin uzatılmasını talep ediyor” dedi.
Devralım üzerine şunları söyledi: “Bay McKinnon’un sağlığı üzerinde meşru kaygılar var ve Birleşik Devletler yetkilileri Temmuz ayında Yüksek Mahkemede bulunan ve ihtiyaçlarının karşılanacağı konusunda güvence sağladı.”
Yetkili, mahkum olursa, Bay McKinnon’un “süper mum” cezaevinde cezasından herhangi birine hizmet edeceği “gerçek bir risk” olmadığını açıkça belirttiğini de sözlerine ekledi. Sayın Johnson, “İngiltere / ABD iade düzenlemelerinde makul şüpheye karşı muhtemel nedenlerle algılanan dengesizliğe” değinen “Ben böyle bir dengesizliğin olmadığı açıktır” dedi.
Ayrıca, bu konunun Bay McKinnon’un davasında “akademik” olduğunu ve önceden suçlanılan şeylerin çoğunu itiraf ettiğini belirtti.
Glasgow doğumlu Bay McKinnon’un hukuk ekibi, yargı denetimine elvermezse Noel tarafından iade edilebileceği konusunda uyarıda bulundu.
Bay McKinnon, bilgisayar sistemlerine saldırıp İngiltere’de yargılanmak isteyen UFO kanıtlarını aradığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.