Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Göğüs kanserine gen bağlantısı umut veriyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 13:20

Description

İngiliz bilim insanları, hastaların yüzde 10’unda uzun süreli ilaç kullanmayı önleyen bir gen tespit ettiler.
Keşif, doktorların tedaviden sonraki yıllardaki kadınların neden kanser dönüşü gördüklerini anlamış olması anlamına geliyor.
Ve bu geni bloke etmek ve kadınların iyi kanser atma şansını artıracak yeni ilaçların geliştirilmesine doğru yol açıyor. Her yıl 45.000’den fazla kadın ve 300 erkek meme kanseri teşhisi konmakta ve hastalık İngiltere’de yılda 12.000 kişiyi öldürmektedir.
Tanı konduktan sonra çoğu hasta ameliyat, ilaçlar ve kemoterapi veya radyoterapi ile tümörü çıkarır ve yayılımını durdurur. Daha sonra genellikle kanserin geri gelmesini durdurması beklenen beş yıla kadar tamoksifen reçete edilir. Fakat yaklaşık 10 hastadan 1 tanesi tamoksifene dirençli görünmekte ve uzun süreli sağkalım şansı daha düşüktür.

    Kanser Araştırmaları ve Meme Kanseri Araştırmacılarından araştırmacılar FGFR 1 adlı bir genin sorumlu olduğunu keşfettiler. Ekip, bu genin engellenip engellenmeyeceğini söylerse, tamoksifenin tekrar çalışmasına izin verir. Yeni bir araştırma, FGFR 1’i engellemek için geliştirilmiş uyuşturucuları kullanarak bu teoriyi test ediyor.
Sonuçlar olumlu sonuçlanırsa, sonuçta tüm meme kanseri hastalarına, tedavi başlanmadan önce çok fazla FGFR 1’e sahip olup olmadıklarını görmek için basit bir DNA testi önerilebilir. Araştırmaya öncülük eden Dr. Nick Turner, “Bu araştırma ile ilk günlerdeyiz ve bunun yeni tedavilere neden olacağı sonucuna varamıyorsunuz” dedi.

Kanser Bilgisi Araştırma Müdürü Dr. Lesley Walker “Tamoksifen gibi tedavilere direnç probleminin çözülmesi önemli bir gelişme olacaktır” dedi. meme kanserinin tedavisi. ”

    Ayrı Meme Kanseri Araştırması, 80 yaşın üzerindeki kadınların genç hastalara göre 40 kat daha az ameliyat yapılabileceğini ortaya koymuştur. Yapanlar için radikal bir mastektomi yerine göğüs koruyucu cerrahi alacak çok az insan var. En son ilaç tedavilerine daha az katılacakları da daha az olasıdır.
Meme Kanseri Yöneticisi Jeremy Hughes, bulguları “kurum yaslaması” üzerine suçladı ve ekliyor: “Tüm kadınların ihtiyaç duydukları tedavilere eşit derecede erişememesi skandal.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.