Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gitmelisin Harold Pinter’le Yaşamım: Antonia Fraser

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:45

Description

Fakat Antonia Fraser, Pinter’in 2008’in sonunda öldürülmesinin hemen ardından ortaya çıktı ve günlüğünden çekilmiş, ancak yeni bir yorumla nitelendirilen sonuç.
1975’te bir araya geldiler, kısa bir süre birlikte yaşadılar fakat her ikisi de zaten çocuklarla evlendiklerinden dolayı, 1980’de evlenmeden önce boşanmalara kadar beklemek zorunda kaldılar.
Bu sefer Londra’nın en gürültülü çiftleri arasındaydılar. “Tablolar, farklı geçmişlerimizin çoğunu, işçi sınıfı Musevi çocuğunu Doğu Tarafından ve Katolik aristokrat adıyla unvanına soktu.” Bunu debunksize ediyor, ancak bu çok olası ortaklıkların bir parçası olduğunu söylemek için yeterli gerçek var. halka itiraz etme.
Kitabın en büyüleyici kısmı bu başlangıç ​​dönemidir. Onların ilk uygun buluşması kız kardeşinin evindeydi ve ilk akşam yemeği partisinde sevgi vardı. Onu eve götürür ve şampanya açar. O şöyle yazıyor: “Sabaha 6.00’a kadar olağanüstü derecede pervasızlıkla kaldı ancak elbette gerçek pervasızlık benim.”

    Bu sallanan Londra mı yoksa Barbara Cartland mı? Aniden bütün cahillere gider ve bize gerçekte ne olduğunu söylemez. O zaman ya da daha sonra beraber mi birlikte yattılar? Gerçekten de, kitabın tamamındaki cinsel yaşamından hiçbir şey söylenmeyeceğiz. Öncelikli ilgi göstermek değil, özü göstermek değil, çünkü ilk bakışta başkalarına yaralanan şiddetli, fiziksel bir cazibe olduğunu belirtti.
Antonia, Lord Rothschild’in akşam yemeğinde İsaiah Berlin’e verdiği bir akşam yemeğinde “romantik ve tutkulu bir adamın ne olduğunu ve kendine özgü merakını sergilediğini birkaç kez anlatıyor:” Ann Fleming, Hugh Gaitskell’le uyudu mu? ”

    Kitabın geri kalan kısmı, son yıllardaki hasta olana kadar birlikte yüksek sesle birlikte otururlar. Pinter’in yazdıklarının kalitesi düştüğü için, aşırılık yanlısı sol kanat nedenlerini savunuyor. Fatwa’dan sonra Salman Rüşdi’ye verdikleri destek onlar için büyük bir kredi verir ancak diğer nedenlerin çoğu utanç verici rastgele dejenere olur. Dünyanın en iyi otellerinde kaldıkları, en iyi insanlarla buluştıkları, konferanslara, edebiyat festivallerine ve tiyatro şovlarına katılıp basına açıklamalar yaparak afişlerle fotoğraf çektirdikleri dünyayı dolaşıyorlar.
Pinter, neslin en iyi film senaryo yazarı olduğu için, sayfaları parlatacak pek çok “Hollywood” var: Lauren Bacall, Jude Law, Elizabeth Taylor. Fakat Antonia analitik bir kişi değildir, bu nedenle bunlardan birinde vahiy ya da içgörü duygusu yoktur. Örneğin Amerikalı yazar Philip Roth’u toplantıya çağırdığımızda, basitçe söyleniyor: “O çok acıklı bir adamdır; Onu gerçekten seviyordum “dedi.

    Pinter, 2001’de boğaz kanseri geliştirdiğinde cesareti sterlingti; ancak iyileşmiş olmasına rağmen adamın sağlığı kesildi ve karaciğer kanserinden ölmeden önce biriken hastalıklar geliştirdi. Doğal olarak Pinter portresi oldukça kısmi. Onun “vahşi melankoli” nden bahsediyor ancak efsanevi korkunçluğu hemen hemen yokedilmiş. Aksi takdirde hesabıma bir son vermeden az ya da çok geçirdim, söylemem gereken bir şey oldu.
Kendimi öyküde öyle aptalca gördüm ki, o kadar da değil, ben bütün kitaptaki bu güveni bir darbeyle parçalayıp birisi kendine sormaya zorlandı: geri kalanı da ne kadar gerizekalı?

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.