Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Finans, Ferguson’un günlerini bitirebilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:20

Description

Eğer transfer piyasasındaki rakipleriyle rekabet edemiyorlarsa ve kupa sayımı düşmeye başladıklarında, İngiliz futbol tarihinde en başarılı yöneticinin kariyerinin bitiminde – bir ara gerçekleşecek – tanık olabilirlerse .
Ve bu kendi içinde kulübün sahiplerine büyük bir sorun oluşturacaktır. Onu kim değiştirebilir? Sir Alex’i nasıl takip ediyorsun? Sadece itibarlarını zedeleme olasılığını riske atmak istemeyen birçok üst düzey yönetici olacak. Yeni insan gerekli maddi desteğe sahip değilse, bir halef atamak kolay bir iş olmayacaktır.
Kırk yıl önce, genel sekreterlik görevini sürdüren Sir Matt Busby’yi izleyecek birilerini bulmakta benzer bir sorunu vardı. Bu, Ferguson’un arzulamayacağı bir rol. Busby’nin güçlü varlığının, müdür olarak üstadın başardığı eski teknik direktör Wilf McGuinness’e yardımcı olmadığı çok iyi biliyor. Dave Sexton, Frank O’Farrell, Tommy Docherty ve Ron Atkinson hepsini izledi – Ferguson Kasım 1986’da gelmeden önce United’ın orta yılların ikinci yarısında bir sezon geçirmesi.

    Yaklaşık 23 yıl sonra ve United, öngörülebilir gelecekte, tekrar bu yönetim randevusu rutini üzerinden geçmek zorunda kalacak. Bazı yöneticiler, önce Fergie’nin çizmelerini doldurmaktan çekinirler, ancak bu patronlar, halef daha sonra kaymaya başlarsa şansa atlarlar. Başarıdan daha başarısızlığa uğramaktan daha iyi, onların düşünceleri olacaktır. Karşı çıkmak da zor.
Öte yandan, Old Trafford’da futbol işlerinden sorumlu olmak isteyen yöneticilerin, Sir Alex’in peşinde olup olmadığı anlamında bu yöneticiler olacak. Serie A’nın en üst kısmında Inter Milan’ı başarıyla yöneten Jose Mourinho’nun şüpheli olduğunu düşünüyorum. Bence büyük bir rakip olacak ve United’ın büyüklüğü ve başarı kulübünü yönetmek için gereken kutuların hepsini olmasa da çoğunu işaret ediyor.

    Daha önce İngilizce futbol tecrübesine sahip birkaç yabancı yönetici arasında yer alıyor ve elbette CV’si, yenilgi kelimesini anlamayan bir İskoç olan Fergie’yi takip etmeye layık bir yönetici olarak onu desteklemek için birçok onuruna sahip. Sözcük o kadar uzaylı ki, muhtemelen nasıl heceleneceğini bilmiyor. Ama ister Mourinho’yu severseniz sevmeyin, o aptal değildir ve Birleşik finansmanındaki mevcut endişenin farkında olacağından eminim.
Gerekli kaynaklar olmadan, en üst düzeyde rekabet etmek giderek daha da zorlaştı. Ve malları büyük kupa kazanma açısından sürekli olarak teslim eden, ancak ihtiyaç duyulduğunda satın alınabilecek bir menajeri takip ettiğinizde, koşullar önemli ölçüde değiştiyse, onu takip etmeyi çok dikkatli düşünmeniz gerekir.

    Manchester United için Seventies’e ve 80’lerin başlarına dönmek hayal etmek mümkün mü, birçok insanda sadece günleri iyi ama yine de yenilebilir bir takım mıydı? Mayıs 1990’da Ferguson, Crystal Palace’ı bir FA Kupası final rekorunda yenerek kulübün ilk kupasını kaldırırken, Birleşik takımları günleri harika olmuş ve çoğu zaman rakipsiz olmuştur.
Saha dışı finansal problemler devam ederse, bunun devam etmesini durdurursak, Sir Alex’in elde etmek istediğini düşündüğümüz 25 yılın biraz öncesinde bir müdür değişikliği görebiliriz. İsteyeceği en son şey, kulüp bir şey kazanmadığında emekli olmaktır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.