Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

FIA, Briatore itirazını başlatacak

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:40

Description

Briatore geçtiğimiz hafta, FIA tarafından rezil “savaş anıtı” destanındaki rolüyle ilgili bir cezanın ertelenmesinden sonra “haysiyetini ve özgürlüğünü” sağladığına inanan haberi kutladı.
Ancak yeni FIA başkanı Jean Todt, dünya yönetim organının 59 yaşındaki İtalyan aleyhinde bir dava açtığına inanıyor.
Temyiz kararı, eski Renault ekibi ana Briatore aleyhinde askıya alma ve takımın eski mühendislik müdürü Pat Symonds’a verilen beş yıllık yasaklamanın yürürlükte kaldığı anlamına geliyor.
FIA başlangıçta Briatore ve Symonds’ın takım arkadaşı Fernando Alonso’nun kazanmasına yardımcı olmak için Nelson Piquet Jnr’nin 2008 Singapur Grand Prix’sinde arabasını kasıtlı olarak çarptığını gördüğü komploya karıştıktan sonra davrandılar. Ancak TGI, cezanın “düzensiz” olduğunu FIA’nın kendi tüzüklerinde öngörülmediği için ilan etti.
Mahkeme, FIA’nın Briatore ve Symonds’ın Fransız gazetelerinde ilan edilen reklamlarla ekipleri ve toplumu yasaklamaların kaldırılmasını istediğini bildirdi. Briatore, adaletin devam ettiğini iddia ederek doğal olarak hoşuna gitti ve o sırada Formula 1’e geri dönmeyi düşündüğünü ileri sürdü.
FIA’ya itirazda bulunmaya karşı uyarıda bulunmakla birlikte, Federasyon, bir kişinin hayatını risk altına sokma suçunun BRIATORE’nin ciddiyetine göre TGI’nin kararına itaat etmekle görevli olduklarını açıkça düünüyor.
Neyse ki, Alonso ve Mark Webber gibi Briatore’un yönetimindeki sürücüler için FIA, süper-likalarını yenilemek konusunda etkilenmeyeceklerini belirtti.
FIA ayrıca, mahkeme tarafından sorgulanacak kendi yasalarını güçlendireceklerini açıkça belirtti.
Yeni disiplin prosedürlerini uygulamak isteyen FIA, ‘çarpışma kapısı’ gibi davaları ele almak için yıl sonuna kadar bağımsız bir organ seçecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.