Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Evlerin ‘besleme tüplerinin güç kullanımı’

  • Listed: 10 Ekim 2017 00:15

Description

Çoğu evin kapılarını ağızlarına takılı olmayan “ağızdan yok” tüpleri olmayan hastalara kapadığı söylenir.
Royal College of Physicians’ın bir raporunun yazarlarına göre, hastaların çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini iddia ettikleri halde, asıl neden maliyetleri azaltmak ve personel istihdam etmektir.
Açıklamalar, doktorları ve hemşireleri yapay beslenmeyi “son çare” olarak görmeye zorlayan kılavuzlar yayınladı.
2004’te yayınlanan 719 PEG prosedürünün bir denetimi% 19’unun “boşuna” olduğunu ve hayat sürmek için hiçbir şey yapmadığını buldu.
Bulgu, çok sayıda hastanın “ağızdan yok” şeklinde uygunsuz beslendiğini gösteriyor.
2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre İngiltere’de 39.000 kişi evde veya konut bakımı için yapay olarak hastane dışında beslendi.
Kılavuzları üreten çalışma grubunun eş başkanlığını yürüten Dr. Rodney Burnham, artan sayıda bakım evinin, besleme tüpleri takılı olmayan hastaları almayı reddettiğini söyledi.
“Bu gerekçelerle herhangi bir battaniyenin reddine şiddetle iniyoruz” dedi. “Hasta güvenliğini gösteriyor olabilirler, ancak personel veya maliyet sebebiyle gizli bir gündem olabilir.”
Evlerin hangi oranda PEG kuralını dayattığını söyleyemedi ancak şunları söyledi: “Oldukça yaygın, çünkü konuştuğunuz her hastane ve beslenme ekibi bu tecrübeye sahip olacak.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.