Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Euro kararı sonrasında terörle mücadele arayışları kesildi

  • Listed: 9 Ekim 2017 16:15

Description

Subaylar, geçen 12 ayda% 12 düşüşle 200.444 durak ve arama yaptı.
Terörle mücadele şefleri, Haziran 2007’de Londra Haymarket’teki başarısız otomobil bombası saldırısı sonrasında 2000 Terör Yasası’nın 44’üncü bölümünde arama yapılmasını emretmişti.
Ancak siyah ve Asya halkının haksız yere hedef alındığına dair şikâyetlerin artmasıyla birlikte geriledi.
Rakamlar, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin arama güçlerinin insanların özgürlüğünü ihlal ettiği yönünde karar vermesinin ardından serbest bırakıldı.
Durdurulanların yüzde 15’inin kendilerini Asya ya da Asya kökenli İngiliz, yüzde 10’u da siyah ya da siyah İngiliz olduğunu söyledi. Durdurulan toplam sayının yüzde birinden azı tutuklandı.
İçişleri Bakanlığı istatistiklerine göre, Eylül 2009’a kadar yılda 201 kişinin terör şüphesiyle tutuklandığı ortaya çıktı.

    Toplam 66 kişi suçlandı ancak terörle ilgili faaliyetler için yalnızca 17 kişi suçlandı. Diğer suçlar arasında kredi kartı sahtekârlığı bulunmaktadır.
Geçtiğimiz yıl, yüzde 86’lık bir mahkûmiyet oranına sahip 29 tane terör davası vardı. Polis bakanı David Hanson, rakamların İngiltere’nin karşılaştığı “gerçek ve ciddi tehdidin altını çizmekle birlikte polisin ve güvenlik servislerinin” başarı ve sıkı çalışması “nın da altını çizdiğini söyledi.
Medeni haklar grubu Liberty’nin üyesi Corinna Ferguson, “44’üncü bölümdeki son düşüş hoş karşılanıyor ve böyle kapsamlı bir anti-terör gücünün tehlikeleriyle ilgili olarak polisin artan bir anlayışa sahip olduğunu gösteriyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.