Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Emlak vergisi zammı öfke

  • Listed: 11 Ekim 2017 10:45

Description

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun en yeni üyesi olan Adam Posen, damga vergisi ve sermaye kazançları vergisi gibi emlak vergilerinde yapılan bir artışın konut piyasasındaki aşırı ısınmayı durdurmasına yardımcı olabileceğini söyledi.
Posen, faiz oranlarını yükseltmek ya da azaltmak gibi para politikası araçlarının varlık fiyatlarındaki patlamaların üstesinden gelmek için kullanılmaması gerektiğini söyledi. Mülkiyet vergilerini “emlak fiyatlarında rüzgara karşı yaslanmayı hedefleyen kör bir araç” olarak kullanmayı önerdi.
Londra’da düzenlenen bir finansal konferansta yaptığı konuşmada, Eylül ayında PPC’ye dış üye olarak katılan Amerikalı bir ekonomist olan Posen, “Varolan tapu ücretleri, sermaye kazançları vergileri, zamanla değişen pul ve transfer vergileri anlamına geliyor. konut piyasasındaki fiyat gelişmelerine paralel olarak daha geniş. ”

    Ancak, bertaraf firması reallymoving.com’un Rosemary Rogers, “Gelecekteki ev fiyat baloncuklarını geri almak yerine, bu öneri patlak vermenin durmasına yol açacak” dedi.
Ulusal Emlak Acenteleri Birliği’nin başkanı Peter Bolton King, “Damga vergisinin artırılması yönündeki herhangi bir öneri çok önemlidir. Özellikle piyasanın alt ucundaki ev alıcılarına ilave maliyetler getirmek, o zaman daha fazla zarar vereceğim “dedi.
Aziz Mülkiyet’ten Matthew Sinclair, yüksek vergilerin ev fiyatlarını düşüreceğini itiraf etmesine karşın, insanların satmayı reddetmesiyle piyasanın yavaşlayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.