Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Elvis: Kral olacak oğlan

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:40

Description

Alfred Wertheimer’in, yıldızın bu samimi çekimlerini çeken tek fotoğrafçı olarak kutlanan kırk fotoğraf, İngiltere’de ilk defa sergileniyor. İnsanüstü bir başarıyı yakalayan bir insanın insan tarafını vurgularlar: fan posta açma, küfretmesini mükemmelleştirme, çocukluğunun sevgilisi Barbara Hearn ile Memphis’te evde üst düzey.
Fotoğrafları sergileyen Chelsea’deki Proud galerinin sözcüsü Janine Limb, “Wertheimer’ın arşivi türünün en değerli koleksiyonunu temsil ediyor ve Elvis’in sahnede görülen fotoğraf portresi olarak varlığını sürdürüyor” diyor.
RCA, Presley’nin plak şirketi, fotoğrafçının Wertheimer’ı Mart 1956’da yeni imzalamacıyla ilgili tanıtım fotoğraflarını çekmek üzere bir günlük çekim için ayırdı. Wertheimer yanıtladı: “Elvis kim? Hiçbir zaman onu duymadım! “Ancak, sıkı çalışan bir serbest fotoğrafçı olarak göreve başladı ve Tur’da Presley’e girmeye devam etti.

    Janine Limb şunları ekliyor: “Elvis’le görüştüğünde Wertheimer’ın farkına varıldığı şey, elinde çok özel bir şeyler olmasıydı. Kayıt plak şirketinin talep ettiği baş vuruşları ele aldı ancak sahnelerin arkasında King of Rock ‘n’ Roll’un geniş bir arşivini belgeledi. ”
Çekimler dramatik bir etki için değil siyah beyaz renkte ancak kayıt şirketi bütçesine renk ayrılmadığı için.
Presley’in son filmi Memphis’in son tren çalışmasının yazarı olan Peter Guralnick’in deyişiyle: “Wertheimer’ın her biri 1000 kelimelik sözcükleri hak ediyor, ancak sözleri de pazarlama ve mit ile neredeyse imkansız hale getirilmiş bir insana ve dünyaya nadiren göz atıyor. erişilebilir hale getirilmesi.”
Presley’i çok taze yüzlü ve genç görünen görerek, onu 8 Ocak’ta yaşayacağı 75 yaşında hayal etmek zor. Presley, 1977’de ölümünden önce yıllarca dramatik bir fiziksel düşüş yaşıyor olabilir, ancak hayranları Burada resimlenen yorulmayan çocuğu hatırlayın.

    Fotoğraflar çekildikten kısa bir süre sonra Presley, dünyadaki en ünlü insanlardan biri oldu ve Wertheimer fotoğrafları kendi türlerinin tek fotoğrafı oldu; Kral olacak oğlanın samimi, rahat ve bilinçsizce çekimleri.
21 yaşındaki Elvis, 31 Ocak’a kadar Londra SW3’de Proud Chelsea’da bulunuyor. Daha fazla bilgi için www.proud.co.uk adresini ziyaret edin.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.