Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Dondurucu – sel uyarılarından sonra

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:20

Description

Yükselen sıcaklıklar ve yağmur, bu hafta başlarında düşen karın çoğunu eritti ancak batıdan bir grup yağmur yağdığında lokal sel baskınları konusunda uyarılar var.
Met Office, İngiltere’nin orta ve doğu bölgelerindeki buz gibi yollar konusunda da uyarıda bulunuyor.
Uyarı, Oldham’da A627 (M) ‘de 25 arabaya kadar olan yığın halinde ciddi yedi kişi yaralandıktan sonra geldi.
Azalan tuz kaynakları, Taşımacılık Sekreteri Lord Adonis’e bu haftanın başlarında büyük miktarda kumlu kesme emri vermeye ve ülkenin en büyük tuz madeninde üretiminin durdurulmasına neden oldu.
Tuz Sendikası, Cheshire’daki Winsford’daki madeninin, soğuk çekmecenin başlamasından bu yana 24 saat boyunca haftanın yedi günü çalıştığı ve personelin güvenliğini sağlamak için bakım çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Mayın yeniden açıldı ancak kapanış, hafta sonları için planlanan tuz sevkiyatlarının erteleneceği yönünde endişeler yarattı.
Yerel Yönetim Kurumu Başkan Yardımcısı Jo Miller, yerel yetkililere gönderilen bir mektupta, ertelenen teslimatların az sayıdaki meclisin “tehlikeli bir konumda” bırakılabileceğini söyledi.
İngiliz Kızıl Haçı, insanları sel baskınına karşı hazırlamaya çağırdı. Acil Durum Planlama sorumlusu Martin Annis şunları söyledi: “İnsanları hazırlarken basit ipuçlarını göz önünde bulundurmaya çağırıyoruz; boşaltılması durumunda ihtiyaç duyacakları temel öğeleri ve belgeleri paketlemek, su ve ilk yardım paketiyle birlikte bir acil durum kiti hazırlamak gibi TV ve radyo güncellemelerini düzenli olarak kontrol et. ”
Basın Birliği’nin hava bölümü olan MeteoGroup’taki tahminci Andy Ratcliffe, yağmur ve hafif hava Batı’dan içeri girerken çözülmenin hızlanacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.