Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Donanma gemisi Somali’den korsanlıkla savaşıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:10

Description

Plymouth merkezli HMS Chatham, Afrika’nın Boynuzu ve Somali Havzası’ndaki Aden Körfezi’ndeki Nato operasyonlarını, korsanlık tehdidi ile eş zamanlı olarak yönetecek.
İki gemide dahil olmak üzere üç gemi, geçen hafta tek başına ele geçirildi. Somali anakarasında tutulanlar arasında, İngiliz çift Paul ve yatları Ekim ayında kaçırılan Rachel Chandler var.
HMS Chatham ve 250 kişilik mürettebatı, Devonport, Plymouth’dan yedi aylık bir uçuş için yola çıktı ve Birleşik Krallık Nükleer Santral Grubu 2 (SNMG2) Flagship’i olacak.
Type 22 Fırkateyn, Somali’ndeki korsanlıkla mücadele operasyonlarına NATO katkısı olan Ocean Shield Operasyonunun öncü gemisi olacak.
Geminin komutanı olan Komutan Simon Huntington, “HMS Chatham bölgedeki deniz güvenliğini artırmak için yapılan uluslararası çabanın bir parçası olarak korsanlıkla mücadelede NATO kuvvetlerine katılmak üzere Ortadoğu’ya taşıyor.
“Görev için tam eğitim aldık ve gemi, karşılaşacağımız zorluklar için son derece donanımlı.
“Bu, zorlu bir operasyonel konuşlandırma olacak ve her zaman ailelerinden ve sevdiklerinden bu kadar uzun süre ayrılmak zor oluyor; ancak sıkı bir şekilde önümüzdeki görev üzerinde duruyoruz ve şimdi HMS Chatham’ın bu önemli rolü üstlenmeye istekli olduklarını söyledi. biz aylarca hazırlandık. ”
492ft’lik gemi, İspanya, Türkiye, Yunanistan ve ABD’den savaş gemileri de dahil olmak üzere Nato görev grubundaki diğer gemilere katılacak ve Afrika Boynuzu ile Aden Körfezi arasında devriye görevi görecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.