Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Depremzedeler kitle katıldı

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:50

Description

Rev Eric Toussaint “Neden burada olduğumuza” dedi. “Biz teşekkür ederim Allah’a” diyoruz. Olan Allah’ın iradesi, şu anda Tanrı’nın elindeyiz “dedi.
Rev Toussaint kalıntıların ortasında küçük kurbanlar kalabalığına vaaz verirken, başkentteki kurtarıcılar, ölüm kokusunun ortasında çökmüş binalar arasında gittikçe daha az sayıda yaşamak için çabalıyorlardı.
Salı günü meydana gelen 7.0 büyüklüğündeki depremden beş gün sonra yüz binlerce kişi yiyecek ve su bekledi.
Hüsran, ABD askeri denetleyicileri tarafından devralınan küçük, hasar görmüş ve tıkanmış havaalanı aracılığıyla yardım almak için yapılan çabalardan ve havaalanından kasabaya ulaştırılmasından ötürü büyüdü.
Sınır Tanımayan Doktorlar Teşkilatı yardım örgütü, bir tarla hastanesi taşıyan bir kargo uçağının havaalanında iniş izni verilmediğini ve 24 saat gecikme yaratarak Dominik Cumhuriyeti üzerinden yeniden yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, depremi “on yıllardaki en ciddi krizlerden biri” olarak nitelendirdi.
Haiti’ye doğru uçmadan önce “Hasar, imha ve hayat kaybı çok büyük” dedi.
Depremde kaçının öldüğünü kimse bilmiyor. Başbakan Jean-Max Bellerive, Haiti hükümetinin tek başına, bağımsız ajansların veya akrabalarının kurtardığı kişileri saymamak kaydıyla, 20.000 organı zaten kurtardığını söyledi.
Pan American Health Organization, şimdi depremin ardından 50.000 ila 100.000 kişi öldü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.