Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Deprem Şili isabet ettiğinde ‘Skorlar Öldü’

  • Listed: 9 Ekim 2017 16:35

Description

Başkan Michelle Bachelet, Robinson Crusoe Adaları’nda, Şili sahilinden 410 mil uzakta kalabalık bir alan dalgalandığını söyledi.
Tsunami uyarıları, Güney Amerika, Hawaii, Avustralya ve Yeni Zelanda, Japonya, Filipinler, Rusya ve birçok Pasifik adası da dahil olmak üzere geniş bir alana yayılmıştı.
İçişleri bakanı Edmundo Perez Yoma gazetecilere verdiği demeçte, “Bu yıkıcı bir deprem oldu” dedi.
Bayan Bachelet, Şili’nin merkezinde bir “felaket durumu” ilan etti.
Acil müdahale merkezinden Bayan Bachelet “Deprem sonrasında çok büyük bir deprem oldu” dedi. Şilili paniklememeye çağırdı. “Buna rağmen, sistem işler durumda.İnsanlar sakin kalmalı, sahip olduğumuz tüm güçlerle elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Herhangi bir bilgiyi derhal paylaşacağız” dedi.
İngiliz Kızılhaç’ı, Şilili Kızıl Haç’ın tepkisini desteklemek için Afet Fonundan 50.000 sterlin ayırdı.
İngiliz Kızılhaç Felaket kurtarma müdürü Pete Garratt şunları söyledi: “Şimdiden hasar raporları ve merkez üssü 156 mil uzaklıktaki bölgelerden artan ölüm ödenmesi var. Merkeze daha yakın olan en kötü etkilenen bölgelerdeki durumun çok daha fazla olacağını tahmin ediyoruz ciddi.
“Şimdiye kadar ki deprem büyük bir etkiye sahip olacak korkumuz … Şilili Kızıl Haç, doğal afetlere tepki göstermekte tecrübeli ve yardım çabalarını desteklemek için bu derhal tahliye işlemini yapıyoruz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.