Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

David Cameron: Dönme kültürünü bitireceğim

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:10

Description

Ulusal güvenlik konusundaki Muhafazakar yaklaşım konusundaki bir konuşmada David Cameron, İşçi’nin rezil “tehlikeli dosyasını” hatırladı ve İngiltere’nin arkasındaki güvenilir ekiple tekrar güvende hissetmesini sağlayacağına söz verdi.
Ancak, dosyanın kendisinin korunması gereken güçlere güvensizlik yaratması nedeniyle yanlışlıkla kitle imha silahlarına sahip olduğunu iddia eden dosyanın neden olduğu hasarın fazla olduğunu tahmin etmek zor “dedi.
“İnsanlar, açıkçası, güvenebilecekleri bir şeyden şüpheleniliyor” dedi.

    ÖLÇÜM: GENEL SEÇİMDE NASIL OYNANIR?
Gordon Brown, Irak savaş kararındaki rolü hakkında Genel Seçim öncesinde ızgarada oynamak için dün gece yoğun bir baskı altında kaldı.
Eski 10’uncu medya şefi Alastair Campbell’in bu haftanın başında Chilcot soruşturmasına gidişini izliyor ve Chalcot soruşturması, bir kez daha dosyalar üzerinde ön plana çıktı.
Chatham House dış politika düşünce kuruluşu olan Cameron, başbakan olursa, istihbarat değerlendirmelerinin yayınlanıp yayınlanmayacağına kendisi karar vereceklerini söyledi.

    “Siyasi danışmanların zekayı değiştirmesine izin verilmeyecek”
değerlendirmeler ve herhangi bir değerlendirme yayını ancak yapılmalıdır
Ortak İstihbarat Komitesi (JIC) tarafından, açık izinle
ve JIC onayı “dedi.
“Ve kararların kesin olmasını sağlayarak spin kültürünü sona erdireceğiz.
ulusal güvenlik ile ilgili olarak, kanepede değil resmi olarak alınır ancak
masa ve masanın etrafında oturan tüm doğru insanlarla. ”
Bay Campbell’e daha açık bir şekilde attığınızda,
onu sürüklemek yerine “siyaseti kaldırmak” isteyen insanlar istihdam edin.
“Sorumlu insanları istihdam ederseniz, gerçekten isteyenlerin güvenebileceği insanlar.
siyaseti en alt düzeye indirgemek için kaldırın, o halde
Çok tehlikeli dosyalara karşı en iyi güvenceyi sağlayın “dedi.

    Tory lideri, gelecekteki bir Muhafazakâr hükümetin, denizaşırı askeri müdahalelerde İngiliz birliklerini taahhütte bulunup bulunmamasına “çok daha dikkatli düşün” zorunda kalacağını söyledi.
Ayrıca, İngiltere’nin hayati bilgisayar ağına yapılan saldırılara karşı yeni bir siber tehdit ve değerlendirme merkezi kurmayı planladığını açıkladı.
Cameron, Muhafazakar bir hükümetin yeni yurtdışı askeri taahhütlerini yerine getirme konusunda temkinli davranacağını ve eğer olursa Irak’ın istilasını takip eden kargaşayı önlemek için adımlar atacağını ileri sürdü.
“İngiltere’nin dışa açık bir çatışmaya girip girmemesi gerektiğini çok daha dikkatle düşünmeliyiz, öyleyse sonuçlarla nasıl başa çıkacağız” dedi.

    “Sonra müdahale edip, yabancı bir ülkede savaşmak için birlik göndersek, uygun bir yeniden yapılanma kuvveti hazırlanmalı ve savaş bittikten sonra bir istikrar stratejisi sunmayı bekleyelim” dedi.
Muhafazakar lider, 2007’de Estonya’ya yapılan “clickskrieg” adlı siber saldırıya işaret etti ve bu durum, Birleşik Krallık’taki güvenlik önlemlerini güçlendirme gereğinin bir örneği olarak ülkenin hükümetini ve bankacılık sistemlerini sakatladı.
“Her sene İngiliz işletmelerine karşı yüz binlerce siber saldırı ve suç var biliyoruz. Hükümet ve kamu sektörü karşısında çok daha fazla olabilir “dedi.

    “İngiltere’nin her türlü siber saldırıya karşı hazır ve proaktif olmasını istiyorum. Bu nedenle, bugün tam olarak bunu sağlamak için yeni bir siber tehdit ve değerlendirme merkezi planlarını duyuruyoruz. ”
Güvenlik politikasının bireysel departmanlar üzerindeki bütçe etkileri hakkında soru sorulan Cameron, gölge kabinesindeki herkesin ülkenin “benzeri görülmemiş bir mali kriz” ile karşı karşıya olduğunu ve zorlu kararların alınması gerektiğinin farkında olduğunu söyledi.
Diye ekledi: “Açıkçası, biz daha az için daha fazlasını nasıl yapacağımızı bu ülkede çalışmak zorunda olacak.
“Bir ulusal güvenlik yaklaşımı göze alabilir miyiz?” Değil mi? Ulusal bir güvenlik yaklaşımım olmamasını göze alamayacağımızı söyleyebilirim. ”

    İNGİLİZ POLİTİKASI HİÇ GÜVENCİ OLABİLİR Mİ?
DAVID KAMERANIN DODGY DOSSIER FIASCO’DAN SONRA MİLLİ GÜVENLİKDE GÜVEN YENİDEN KURULMASINI DÜŞÜNÜN Mİ?
ŞİMDİ DEDİNİZ!

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.