Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cameron Aşınmaya karşı basınçla yüzleşiyor

  • Listed: 4 Ekim 2017 07:15

Description

Muhafazakâr Parti, Muhafazakar Liderin akranının yurtdışı kazançlarıyla vergi ödemediğini bildiklerini söylemeyi reddetti.
Tory’yi marjinal koltuklarda kampanya altına almak için milyonlarca sterlin vermiş olan Lord Ashcroft, yıllarca süren spekülasyondan sonra vergi dairesinde ikamet etmediğini doğruladı.
Cameron, hareketin – bilgi yasasının Özgürlüğü Yasası uyarınca akranın açıklamaları ile karşı karşıya kaldıkça – Tories’in seçim kampanyasına katılmasına izin vermesini önerdi.
Kıdemli Muhafazakârlar, “kubbesizler” den de para alan diğer partilerin tablolarını çevirmeye çalıştı ve medyaya onlara aynı baskıyı uygulamaya çağırdı.
Ancak Bay Cameron’un Lord Ashcroft’un konumu hakkındaki bilgileri hakkındaki partisi cevaplamayı reddeden devam eden sorular vardı.
Adalet Sekreteri Jaack Straw, Lord Ashcroft “seçimleri satın almak” için çalışırken, kıdemli muhafazakarları “gerçeği gizleme” suçundan 10 yıl suçladı.
Gölge okulları sekreteri Michael Gove, geçen ay Lord Ashcroft’un “gizli olmayan” olduğunu söyleyerek neden öpücük tarafından Töre liderliği tarafından onaylandığına karşı meydan okudu.
Sir George, o zaman Newsnight’a söylediği şeyler konusunda doğru söylentilere rağmen “yanlış konuşma” yapmaya çağırıldı.
Gove, ikisinin de gerçeği bilmediğini ve diğer partilerin masalarını çevirmeye çalıştığını ısrarla söyledi. BBC2’nin Newsnight gazetesine verdiği demeçte, “O zamanlar bilmiyordum ve o zamanlar Michael Ashcroft’un vergi durumunun kesin ayrıntılarının ne olduğunu bilemiyordum, çünkü özel bir mesele” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.