Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Blockbuster’ın kasvetli resmi

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:20

Description

DVD ve bilgisayar oyun kiralama firması ve perakendeci, ABD’de Netflix ve Birleşik Krallık’taki Lovefilm gibi internet sitelerindeki baskılardan dolayı sıkıntı çekti; filmler çevrimiçi olarak akıyor ve kullanıcılara posta kiralama hizmeti sunuyor.
Dallas merkezli Blockbuster Inc, ABD dışında 2,600’den fazla mağazaya sahiptir. Bunların yaklaşık 650 tanesi İngiltere’de olup yan kuruluşu Blockbuster entertainment Ltd. tarafından işletilmektedir. İngiltere’de 5000’den fazla personel istihdam etmektedir.
Geçen hafta Blockbuster Inc yönetimi, yatırımcıları, 2009 finansal raporunun denetçilerinin şirketin nakit akışıyla ilgili endişelerini göstermesini beklediğini bildirdi.
Şirket, likiditeyi artırmak için global bir mağaza kapanışı ve maliyet azaltma programı başlattı. Blockbuster Inc patronu Tom Casey, şirketin uluslararası varlıkları tahrip ederek likiditeyi artırmak için çaba göstereceğini söyledi.

    İngiltere’de Blockbuster son zamanlarda emlak maliyetlerini düşürmek için toprak ağaları ile görüşmelere başladı.
Şirketin gönüllü düzenlemesine (CVA) yol açabilecek bir adımda müzakerelere başkanlık yapmak için muhasebe firması KPMG’yi kiraladı. Bu, bir şirketin acil borç yükümlülüklerinden uzaklaşmasına izin veren tartışmalı bir süreçtir.
Blockbuster 1985 yılında Dallas, Texas’da kuruldu ve 1989’da İngiltere’ye girdi. Son 20 yılda ev eğlence sektörü, 90’ların sonlarında DVD’nin yaygınlaşması ve son zamanlarda indirilebilen veya izlenebilen filmlerle değişti. internette gerçek zamanlı olarak.

    Bilgisayar oyunları da kira pazarının büyük bir parçası haline geldi. Perakende Danışmanlık Bireysel Bilgi Bankasından Robert Clark, “Blockbuster kesinlikle bazı sorunlarla karşı karşıya. Bir yandan dünyanın Aşk Filmleri’ni ve diğer taraftan Tesco’nun ucuz DVD’leri sattığını “söylüyor.
Blockbuster UK, posta ile kiralanan bir DVD kiralama hizmetini yürütüyor ancak ABD’li bir meslektaşı gibi çevrimiçi bir film akış servisini çalıştırmıyor. Şirketler’in evinde açılan İngiltere hesapları, işletmenin çok düşük bir işletme marjı elde ettiğini gösteriyor. Bu, onun yoğun alışveriş portföyü tarafından desteklenmiyor.
Geçtiğimiz hafta ABD ana şirketi, Blockbuster’daki küresel satışların 2009’da bir önceki yıla göre bir milyar dolar azalan 4.06 milyar dolara (£ 2.7 milyar) düştüğünü açıkladı. 2009 mali yılı net zararı 558,2 milyon dolar iken, bir önceki yıl 374 milyon dolar zarar etti. ABD dışındaki satışlar, 3 Ocak 2010’a 270 milyon dolar düşerek 1.2 milyar dolara düştü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.